Uczniowie klas młodszych przysłali kartki świąteczne! Piękne!
Autorzy i autorki prac: Amelia 3b, Franek 2a, Kacper W. 2c, Otylia 3b, Tomek 2c, Borys 2a, Natalia 3b, Maciek 3b, Matylda 2c
Uczniowie klas młodszych przysłali kartki świąteczne! Piękne!
Autorzy i autorki prac: Amelia 3b, Franek 2a, Kacper W. 2c, Otylia 3b, Tomek 2c, Borys 2a, Natalia 3b, Maciek 3b, Matylda 2c
POMOC PSYCHOLOGICZNA W OŚRODKU INTERWENCJI KRYZYSOWEJ W KRAKOWIE
W sytuacji, kiedy przez najbliższy czas wszyscy mamy pozostać w swoich domach, zachęcamy do skorzystania z możliwości kontaktu z psychologami Ośrodka Interwencji Kryzysowej.
Nasze zaproszenie kierujemy zwłaszcza do osób chorych, samotnych, seniorów, osób objętych kwarantanną, do wszystkich, którzy źle znoszą sytuację odosobnienia, boją się o swoją przyszłość, czują się opuszczeni, smutni.
Jeśli potrzebujesz porozmawiać, uzyskasz wsparcie pod nr telefonu:
12 421 92 82 czynny przez CAŁĄ DOBĘ
lub 502 273 430 w godzinach od 8:00 do 20:00
Facebook , WhatsApp oraz Skype po wcześniejszym umówieniu z psychologiem.
Na www.oik.krakow.pl znajdują się dodatkowe nr telefonów, pod którymi codziennie dyżurują specjaliści.
Szanowni Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie
Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w całej Polsce zostały zawieszone do 25 marca – to dla wszystkich okres szczególnych wyzwań związanych m.in. z koniecznością zapewnienia opieki dzieciom, ale też ważna lekcja odpowiedzialności za zdrowie nasze, naszych bliskich oraz innych osób, bardziej podatnych na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.
Szanowni Rodzice,
kieruję do Państwa prośbę, aby w rzeczowy sposób wyjaśnić swoim dzieciom sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Nie powinniśmy ulegać panice, a w swoich zachowaniach powinniśmy kierować się racjonalizmem i poczuciem odpowiedzialności za siebie i innych. Dlatego serdecznie Państwa proszę, aby najbliższe dwa tygodnie nie zostały potraktowane przez Państwa Dzieci jako dodatkowe ferie – powinien to być czas pozostania jak największej liczby osób w domach.
Tylko dzięki takiemu działaniu możemy maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, który jest śmiertelnym zagrożeniem zwłaszcza dla osób starszych, chorujących i mających obniżoną odporność – naszych sąsiadów, współpasażerów czy też osób spotykanych w sklepowych kolejkach.
Bardzo Państwa proszę, aby najbliższe dwa tygodnie i przerwa od zajęć szkolnych nie były
dla uczniów okazją do nadrabiania zaległości towarzyskich oraz spotkań z koleżankami i kolegami w galeriach handlowych czy w kawiarniach.
Przypominam także, że rodzice dzieci w wieku do ośmiu lat mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego przyznawanego maksymalnie na 14 dni i warto z tej możliwości skorzystać. Oprócz tego wielu krakowskich pracodawców umożliwia w tym czasie pracę zdalną, o co zaapelował do nich prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Jeśli w Państwa miejscach pracy istnieje taka możliwość, to warto z niej skorzystać.
Drodzy Uczniowie,
dla Was najbliższe dwa tygodnie będą dla ważną lekcją solidarności i odpowiedzialnego zachowania. Dlatego bardzo Was proszę, abyście zrezygnowali ze spotkań z przyjaciółmi. W trosce o innych pozostańcie w najbliższych dniach we własnych domach – wykorzystajcie ten czas na czytanie, przygotowanie do egzaminów oraz zgłębianie tematów, które Was interesują. Możecie do tego wykorzystać wiele materiałów dostępnych w Internecie oraz przygotowanych przez Waszych nauczycieli.
Najbliższe dwa tygodnie niech będą dla Was także możliwością odpoczynku i spędzania czasu w ulubiony sposób: wysypiajcie się, nadrabiajcie zaległości w oglądaniu ulubionych seriali, czytajcie książki, na lekturę których w ostatnich tygodniach brakowało Wam czasu. Jeżeli tęsknicie za kontaktem z przyjaciółmi ze szkoły, to wykorzystajcie do tego tak bardzo przez Was lubiane nowinki technologiczne – nic nie stoi teraz na przeszkodzie, aby porozmawiać z koleżankami i kolegami z klasy na ulubione tematy za pośrednictwem wideokonferencji czy też komunikatorów internetowych.
Szanowni Państwo,
raz jeszcze kieruję do Państwa prośbę, abyśmy wszyscy potraktowali najbliższe dwa tygodnie jako czas zachowania spokoju, odpowiedzialności za nasze zdrowie i wzajemnej solidarności. Proszę także, aby na bieżąco śledzili Państwo wszelkie zalecenia służb sanitarnych, jak również korzystali ze sprawdzonych źródeł pozyskiwania wiedzy na temat aktualnej sytuacji związanej z występowaniem wirusa SARS-CoV-2 w Polsce i Krakowie. Na stronie internetowej Miasta Kraków – www.krakow.pl – na bieżąco publikujemy najnowsze informacje w tym zakresie.
Z poważaniem
Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa
Anna Korfel-Jasińska
Pismo do pobrania: pismo_2020_03_13.pdf
Szanowni Państwo,
w związku z zaistniałą sytuacją prosimy kontaktować się ze szkołą przez dziennik elektroniczny Librus, a wszystkie pisma przekazywać w formie skanu na elektroniczną skrzynkę pocztową sp134kr@wp.pl.
W sprawach pilnych prosimy dzwonić na numer telefonu
12 264 90 63 lub 500 030 277
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Rodzicu,
Uczniu,
rys. Marta Frej
W ramach Krakowskiego Tygodnia Zawodowców klasa 8 wzięła udział w dniu otwartym w najlepszym krakowskim technikum - Zespole Szkół Łączności. Uczniowie tej szkoły prezentowali poszczególne kierunki kształcenia: technik elektronik, informatyk, programista i teleinformatyk. Najważniejsze jednak były swobodne rozmowy z uczniami, dzielenie się doświadczeniem pierwszego rocznika ósmoklasistów, który w tym roku szkolnym rozpoczął pięcioletnią edukację w ZSŁ.
Przypominamy, że w najbliższą sobotę, 7 marca w krakowskie szkoły samorządowe prowadzące kształcenie zawodowe zapraszają na dni otwarte. Następna taka okazja będzie 25 kwietnia.
Pamiętajcie hasło ze szkolnych bluz ZSŁ - THE FUTURE IS IN OUR HANDS!
5 marca zaprosiliśmy do szkoły przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Przedstawiciele samorządu oprowadzali gości po szkole. W salach lekcyjnych, świetlicy i w sali gimnastycznej czekały na nich atrakcyjne zabawy i zadania przygotowane i przeprowadzane przez starszych uczniów i nauczycieli.
Dziękujemy za przybycie i czekamy na Was 1 września!
Od 4 do 11 marca można włączyć się do konkursu na nazwę szkolnego radia! Propozycje prosimy wrzucać do fantazyjnych pudełek, które przygotowali nasi dziennikarze. Jedno znajduje się na parterze w strefie rodzica, a drugie na piętrze koło pracowni komputerowej. Liczymy na wenę naszych uczniów!
21 marca na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się pierwsza edycja Digit4Kids – konferencji IT i nowych technologii, która inspiruje i rozwija w dzieciach kreatywność, logiczne myślenie, umiejętność programowania i odwagę do samodzielnego poszukiwania rozwiązań.
Pełna lista zajęć oraz pozostałe praktyczne informacje będą systematycznie publikowane na stronie www.digit4kids.pl
2 marca 2020 w Urzędzie Miasta Krakowa miała miejsce uroczystość zakończenia projektu „Przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy”.
Panie Monika Goraj i Hanna Chwała odebrały od pani Anny Korfel-Jasińskiej, Wiceprezydent Miasta Krakowa, certyfikaty ukończenia kursu. Na ręce pani Dyrektor przekazany został nowy automatyczny defibrylator zewnętrzny oraz manekin szkoleniowy dla szkoły.
Projekt „Przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy” realizowano w ramach Programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2018-2020 „Bezpieczny Kraków” i wzięło w nim udział ponad 30 nauczycieli z 22 krakowskich szkół i przedszkoli. Pozytywne zaliczenie kursu uprawnia do nauczania pierwszej pomocy w szkole.
Podczas zajęć prowadzonych w Centrum Symulacji i Doskonalenia Zarządzania Bezpieczeństwem „Pro Patria, Pro Civium” Uniwersytetu Pedagogicznego uczestnicy poznawali teorię pierwszej pomocy oraz mierzyli się z sytuacjami symulowanymi ucząc się prawidłowych reakcji w stanach zagrożenia zdrowia i życia.
Po zdaniu egzaminu końcowego kursanci uzyskali uprawnienia by rozpocząć pracę z dziećmi. Zgodnie z krajowymi przepisami zajęcia z pierwszej pomocy w szkołach mogą prowadzić jedynie pielęgniarki, ratownicy i lekarze systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz nauczyciele posiadający stosowne uprawnienia – po ukończeniu specjalnego kursu i zdaniu egzaminu.
W związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem przekazujemy informację Głównego Inspektora Sanitarnego opracowaną w uzgodnieniu z Ministrem Edukacji Narodowej na temat podstawowych środków ochronnych:
Została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia koronawirusa. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.
25 lutego zakończyliśmy remont placu przed wejściem do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo naszych Uczniów powstała strefa KISS & DRIVE, gdzie zmotoryzowani rodzice mogą pozostawiać swoje dzieci. Zwracamy się z prośbą o nieparkowanie samochodów bezpośrednio przy wejściu.
W strefie KISS & DRIVE dajemy dziecku całusa i odjeżdżamy! Dziękujemy za zrozumienie!
Społeczność szkoły oraz Rada Rodziców prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole "Małopolska". W rubryce "cel szczegółowy" - SP 134 Kraków. KRS 0000052078
Dziękujemy!
KAŻDA ZŁOTÓWKA SIĘ LICZY!
Dziękujemy Radzie Rodziców za pączki, które ze smakiem zjedliśmy w środę 19 lutego!
20 lutego w naszej szkole odbył się etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Geograficznego. Gościliśmy 102 pasjonatów geografii z całego województwa.
Trzymamy kciuki za dobre wyniki! O porządek i dobrą atmosferę zadbała klasa 8:)
Za sprzątanie po konkursie wzięła sie klasa 8 i część klasy 7. Poszło szybko i sprawnie! Dziękujemy!
Podczas zabawy karnawałowej, pani Kasia robiła fantastyczne zdjęcia! Oto pierwsza część: Karnawałowa foto-budka pani Kasi.
Nasi piłkarze ręczni drugi tydzień ferii spędzili na obozie sportowym w Łącku, organizowanym przez UKS SZÓSTKA HB. Chłopcy wspólnie z zawodnikami ze Skawiny utworzyli zgraną grupę, która bardzo ambitnie i sumiennie ćwiczyła. Jak na pierwszy tego typu wyjazd, chłopcy spisali się na medal! - podsumował trener Leszek Kępa.
Już na początku lipca planujemy kolejny wyjazd :-) tym razem nad morze. Szczegóły wkrótce.
14 lutego zakończyła działalność nasza poczta walentynkowa. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, a walentynkowi listonosze wręczali kartki adresatom. Ilość walentynek przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zostało jeszcze trochę niedostarczonych kartek, które przedstawiciele samorządu będą rozdawać w poniedziałek w klasach!
Dziękujemy Wam za wyrazy sympatii i dobrą zabawę!
13 lutego odbyły się półfinały Mistrzostw Krakowa w piłce ręcznej w kategorii Igrzyska Dzieci. W turnieju wzięło udział 5 zespołów. Losowanie nie było dla nas łaskawe, bo trafiliśmy na bardzo silnych przeciwników: SP101 (Hutnik Kraków) oraz SP 85 (Krakowiak Kraków). Była walka i emocje, ale ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywali.
Wśród 18 zgłoszonych zespołów zdobyliśmy V miejsce. To bardzo dobry wynik jak na początek przygody SP134 z handballem. Przygotowujemy się w tym momencie do Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których chcemy się zaprezentować się z jak najlepszej strony. Mamy w szkole kilku naprawdę zdolnych chłopców z roczników 2005, 2006. Jeśli uzupełnimy skład rocznikiem 2007 możemy pokusić się o powtórzenie wyniku z ID a kto wie... może coś więcej ;)
Powered by aSc EduPage