• Zielona szkoła w Sidzinie

• Tydzień świeżego powietrza, widok na ośnieżone szczyty, górski strumień i Skansen - to brzmi jak zielona szkoła! Uczniowie klas 5a, 5b i 6a ubiegły tydzień spędzili w Sidzinie z dala od miejskiego zgiełku. W tym czasie poznali tradycyjny przepis na proziaki, w rekordowym tempie ukończyli grę terenową, potańczyli na dyskotece, upiekli kiełbaski na ognisku, rozegrali kilka meczy koszykówki i piłki nożnej, doskonalili grę w badmintona, nawiązywali nowe przyjaźnie i podziwiali widoki z Hali Krupowej.

Nowa galeria Zielone szkoły i wycieczki 2024 została dodana do albumu fotograficznego

• Egzamin ósmoklasisty

• Dziś nad naszymi ósmoklasistami czuwali wielcy matematycy! I Wy trzymajcie za zdających kciuki, bo już jutro czeka ich egzamin z języka angielskiego.

• Medal Przyjaciela Szkoły dla Sławomira Szmala

• Z sukcesów naszych szkolnych piłkarzy i piłkarek ręcznych niewątpliwie cieszy się Sławomir Szmal. Najlepszy Piłkarz Ręczny Świata 2009 odwiedził niedawno naszą szkołę i niewątpliwie zmotywował młodzież do rozwijania sportowych talentów. Cieszymy się, że mogliśmy odznaczyć tego wyjątkowego człowieka Medalem Przyjaciela Szkoły.

• Finał Igrzysk Dzieci

• Nasi sportowcy odnoszą ostatnio same sukcesy. Finał Igrzysk Dzieci - Mistrzostw Krakowa w piłce ręcznej, który odbył się 13 maja przyniósł dwa piękne trofea. Chłopcy wywalczyli wicemistrzostwo, a dziewczynki brąz.
            Dziewczęta powtórzyły świetny wynik swoich starszych koleżanek z zeszłego tygodnia, kiedy w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Mistrzostw Krakowa piłkarki z klas 7-8 również zdobyły tytuł trzeciej drużyny w naszym mieście.

• Najmłodsi czytają!

• „My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. I wskazówek i rad książek, będziemy słuchać z uwagą. Obowiązki czytelnika, traktować z wielką powagą!”
            Takie oto ślubowanie złożyli uroczyście nasi pierwszoklasiści. Ich pasowanie na czytelnika uświetniła swoją obecnością nasza Pani Dyrektor, a uroczystość przygotowali dla swoich młodszych kolegów uczniowie klasy 3a pod kierownictwem pani Wioletty Langner.

Najgorliwsi czytelnicy z naszej szkoły odebrali nagrody w kategoriach klas pierwszych, drugich i trzecich:

I miejsce Michalina Dec klasa 1d- 26 książek

II miejsce Dominika Gawlik klasa 1b - 18 książek

II miejsce Zosia Banasik klasa 1a - 18 książek

III miejsce Julia Krupa klasa 1c - 11 książek

I miejsce Amelia Lasota klasa 2a - 20 książek

II miejsce Jonatan Słomczyński 2b - 19 książek

III miejsce Blanka Kaczmarska 2c - 13 książek

III miejsce Emilka Zontek 2d - 12 książek

I miejsce Aleksandra Malinowska klasa 3a - 56 książek

II miejsce Julia Konik klasa 3b - 13 książek

III miejsce Hanna Kozieł klasa 3c - 9 książek.

Ogłoszono też wyniki konkursu "Selfie z książką" organizowanego przez panią Edytę Wawrzyniak i panią Joannę de Junosza Załuską. Pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom:

• Klasy I-III

o Pola Dżuła (kl. 2b)

o Wiktoria Jung (kl. 1b)

o Antonina Gęgotek (kl. 1b)

o Krzysztof Łojowski (kl. 2b)

• Klasy IV-VIII

o Emilia Kurowska (kl. 4a)

o Nikola Cepielik (kl. 4c)

o Edyta Jędrzejczyk (kl. 8a).

Serdecznie gratulujemy!

• Dzień Ziemi

• Kwiecień to miesiąc, w którym szczególnie troszczymy się o naszą planetę. 26 kwietnia wzięliśmy udział w obchodach Dnia Ziemi przygotowanych przez uczniów klasy 5b według pomysłu pani Magdaleny Liszki. W spektaklu ukazano zagrożenia, z jakimi zmaga się na co dzień nasza planeta oraz sposoby na to, co każdy mieszkaniec Ziemi może zrobić, by ją ratować. Widzów zachwyciły oryginalne stroje, w jakich wystąpili młodzi artyści, a słowom aktorów towarzyszył chór szkolny pod batutą pani Magdaleny Stanisz.

W tym dniu zostały również wręczone nagrody zwycięzcom naszego ekologicznego konkursu plastycznego. W klasach młodszych zwyciężyła Klara Włodarczyk z 2a, drugie miejsce otrzymała Martyna Szczepaniak z 2a i trzecie miejsce zdobył Oliwier Burkat z 1d. W klasach starszych nagrodę otrzymał Oskar Pachel z 7b.