• 2022/23

• Cracovia Maraton

W niedzielę 23 kwietnia 2023 roku pięć tysięcy osób z 54 krajów wzięło udział w jubileuszowej dwudziestej edycji maratonu krakowskiego. Uczestnicy zmagali się z królewskim dystansem 42 km i 195 m „z historią w tle”. Nie mogło zabraknąć naszych wolontariuszy, których zadaniem była obsługa punktu odświeżania na 37 kilometrze trasy. Mnóstwo radości i wiele kubków wody podanych spragnionym maratończykom – tak można podsumować pracę naszych dzielnych uczniów i uczennic. Bardzo dziękujemy za sprawą pomoc i zaangażowanie!

Bieg Marzanny

NNasi wolontariusze znowu w akcji! Kolejne wydarzenie, w jakim brali udział, to Półmaraton Marzanny w Krakowie, który odbył się 19 marca 2023 roku. Tym razem do zadań uczniów należało przygotowanie około 4500 pakietów startowych. Praca niełatwa, trwająca dwa dni (piątkowe popołudnie i sobotę). Jak widać na zdjęciach, idee wolontariatu zaszczepiamy już od najmłodszych klas 😊 Dziękujemy naszym wolontariuszom za zaangażowanie. Już dziś mamy zaproszenie na kolejne imprezy sportowe organizowane na terenie Krakowa. Brawo!Nasi wolontariusze znowu w akcji! Kolejne wydarzenie, w jakim brali udział, to Półmaraton Marzanny w Krakowie, który odbył się 19 marca 2023 roku. Tym razem do zadań uczniów należało przygotowanie około 4500 pakietów startowych. Praca niełatwa, trwająca dwa dni (piątkowe popołudnie i sobotę). Jak widać na zdjęciach, idee wolontariatu zaszczepiamy już od najmłodszych klas 😊 Dziękujemy naszym wolontariuszom za zaangażowanie. Już dziś mamy zaproszenie na kolejne imprezy sportowe organizowane na terenie Krakowa. Brawo!

Krakowski Bieg Sylwestrowy

W ostatnim dniu roku 2022, okolice Starego Miasta opanował kolorowy korowód biegaczy. W samo południe z Małego Rynku, na trasę wyruszyli uczestnicy 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego i pożegnali mijający rok na sportowo. Już po raz szósty w szczytnym celu – na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło naszych wolontariuszy. Przez dwa dni pracowali z wielkim zaangażowaniem. 30 grudnia przygotowywali tzw. pakiety startowe dla uczestników biegu (około 2000 pakietów), a w sylwestra wydawali je i pomagali uczestnikom na trasie. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

Pracowita niedziela naszych wolontariuszy.

16 października 2022 roku odbył się 8. Cracovia Półmaraton Królewski. To już ósma edycja tej imprezy organizowanej w Krakowie na zakończenie sezonu biegowego. Zadaniem naszych wolontariuszy była obsługa punktu odżywczego zlokalizowanego na 5 km trasy (ul. Solna), na którym maratończycy mogli zaopatrzyć się w wodę, napoje izotoniczne i inne produkty spożywcze dla biegaczy. Dziękujemy wolontariuszom za sprawną pomoc!