• Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego projektu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
          Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 122 400 zł na zakup wyposażenia technicznego służącego rozwijaniu kompetencji przyszłości – współpracy, interdyscyplinarności, zdolności rozwiązywania problemów czy kreatywności.
          W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła zakupiła drukarki 3D wraz wyposażeniem i materiałami eksploatacyjnymi, roboty edukacyjne - zestawy Lego Educatio i Robot Photon, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, sprzęt fotograficzny i sprzęt AGD.

Wszystkie te nowoczesne pomoce są dostępne dla uczniów na lekcjach oraz na zajęciach pozalekcyjnych.