• Mini Handball Liga

• Ruszyła wyczekiwana przez naszych uczniów Mini Handball Liga! Pierwszy turniej rozegrany został 28 stycznia w Szaflarach z udziałem 12 zespołów ze szkół z całej Małopolski.
            Entuzjazm dzieciaków i ich radość z gry udzieliły się Organizatorom do tego stopnia, że zapomnieli o notowaniu wyników, w związku z czym nie było klasyfikacji końcowej, a medale dostali wszyscy uczestnicy.

• 32. Finał WOŚP

• 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Atmosfera całego wydarzenia była niepowtarzalna, a wynik, jaki udało osiągnąć, przewyższył najśmielsze oczekiwania - to ponad 175 milionów złotych! Udział w tym wielkim wydarzeniu mieli wolontariusze z naszej szkoły.  Dziękujemy wszystkim, którzy zasilili ich puszki oraz e-skarbonki.

• #OGARNIAM ŻYCIE 2024

• W tym roku znów ruszamy z kampanią #OGARNIAM ŻYCIE, promującą dbałość o zdrowie psychiczne i fizyczne młodzieży. Ubiegłoroczna edycja stała się inspiracją do podejmowania przez młodych ludzi własnych inicjatyw, które teraz będą realizowane jako projekty partnerskie, przy zaangażowaniu dwóch szkół podstawowych. Naszym partnerem została Szkoła Podstawowa nr 27 im. Marii Konopnickiej w Krakowie. Uczniowie klasy 7b odwiedzili już nowych kolegów i opracowują wielki projekt, którego szczegóły poznacie już wkrótce!

• Kolejny medal Pani Pauliny

• Matematyka jest królową nauk, a nasza Pani Paulina - królową jej nauczania! Podobnie jak w ubiegłym roku, pani Paulina Grabiec-Stawowiak w Plebiscycie Edukacyjnym zajęła pierwsze miejsce w Krakowie oraz uplasowała się na drugiej pozycji w etapie wojewódzkim. W plebiscycie nagrodzono nauczycieli, którzy, poza wiedzą i doświadczeniem, dysponują umiejętnością budowania relacji opartych na autorytecie i szacunku. Wielkie gratulacje!

• Znowu gramy z WOŚP!

• W niedzielę 28 stycznia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny cel to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych."
            Ponad 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice z tradycyjnymi tekturowymi puszkami, a w Internecie odbędą się setki internetowych zbiórek i aukcji. W obu tych miejscach możecie spotkać naszych uczniów. W niedzielę wypatrujcie ich nie tylko w Opatkowicach, ale nawet na krakowskim Rynku, a już dzisiaj możecie zasilić ich e-skarbonki, do których linki zamieszczamy: Edyta Jędrzejczyk, Michał Pielach, Milena Słowik, Martyna Słowik, Jagoda Szatan, Leon Widliński

• Wielki sukces Pani Dyrektor Bożeny Malady

• 19 stycznia, w szacownych murach Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, uhonorowano laureatów Plebiscytu Edukacyjnego 2023. Nasza Pani Dyrektor Bożena Malada otrzymała dyplom oraz nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Dyrektor Placówki Edukacyjnej. Najlepsza Dyrektor w Małopolsce serdecznie podziękowała wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom, którzy oddali na nią swoje głosy. Jak podkreślano podczas uroczystej gali, nagrody są skromną formą podziękowania najbardziej charyzmatycznym pracownikom oświaty za ich codzienny wysiłek. Dumni z naszej Pani Dyrektor, jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

• Trenuj jak Kung Fu Panda

• Od 23 stycznia ruszają w szkole treningi chińskiej sztuki walki Kung Fu z elementami gimnastyki dla dzieci z klas 1-3. Zajęcia są finansowane z budżetu Dzielnicy X.

Zajęcia odbywać się będą we wtorki 15:30 - 16:15 i 16.30 - 17.15 oraz w czwartki 16:15 - 17:00.

Prowadzący: mgr Jakub Leszczyński - nauczyciel naszej szkoły, a równocześnie Wicemistrz Świata w Kung Fu oraz Mistrz Europy.

Zajęcia mają na celu nauczenie podstaw samoobrony, szacunku, elementów gimnastyki ujętej w podstawie programowej wychowania fizycznego szkoły podstawowej. Dzieci będą też uczyć się szermierki z wykorzystaniem makaroników piankowych. Zajęcia są bezkontaktowe, nie wymagają sprzętu ochronnego.

• Bal charytatywny Rady Rodziców

• Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 134 im. Stanisława Lema w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na coroczny bal charytatywny. Wydarzenie to stanowi ważny element naszej społeczności szkolnej i ma na celu zebranie funduszy na potrzeby naszych uczniów.
            Bal odbędzie się 3 lutego 2024 roku o godzinie 19:00 w Dworku Skawińskim, ul. Kublińskiego 4, a jego motyw przewodni to „Kolorowe lata 70 i 80”! Zachęcamy do przybycia w strojach adekwatnych do tematyki.

Zapewniamy fantastyczną atmosferę przy muzyce DJ-a i konferansjera, zabawę do godziny 4:00 następnego dnia, koło fortuny, loterię fantową i licytację.

W cenie biletu (225 zł od osoby) zawarte są: zimna płyta, gorące danie, przekąski, słone i słodkie ciasta, zimne i gorące napoje.

Wszystkie osoby chętne do wsparcia działań RR lub dołączenia do sponsorów proszone są o kontakt z przedstawicielami Prezydium.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

Do zobaczenia na balu!

Rada Rodziców przy SP nr 134 im. Stanisława Lema w Krakowie