• Spotkanie ze Sławomirem Szmalem

• Wicemistrz świata z 2007. Brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 oraz 2015. Dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich. Najlepszy piłkarz ręczny świata roku 2009. Czy wiecie, o kim mowa? Sławomir Szmal, legenda polskiej piłki ręcznej! Ten wyjątkowy człowiek odwiedził naszą szkołę w ramach kolejnego Spotkania z Mistrzem Sportu.

Myślicie, że podczas takiego spotkania młodzież jedynie siedzi i słucha? Sławomir Szmal zaskoczył wszystkich, przygotowując dla uczestników zadania, podczas których uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnością pracy w grupie. Jego opowieści o trudnej drodze na szczyt i niekiedy bardzo dramatycznych momentach kariery sportowej obudziły na sali wiele emocji, a pytaniom młodzieży do znanego sportowca niemal nie było końca. Pochodzący z niewielkiej miejscowości, a trenujący za młodu w Hutniku Kraków piłkarz okazał się nam bliższy, niż sądziliśmy. Sławny gość ze wzruszeniem odebrał Medal Przyjaciela Szkoły i hojnie obdarował uczniów autografami na zdjęciach, plakatach i koszulkach. Jeśli w naszej szkole był jeszcze ktoś, kto nie kochał piłki ręcznej, po tym spotkaniu z pewnością zmienił zdanie!

• Mistrzostwa Krakowa - chłopcy

• Po sukcesie dziewcząt w Mistrzostwach Krakowa, czas na chłopców! Nasi szczypiorniści z klas 4-6 wygrali kolejne mecze z KSP Molla 9:3, KSP Jadwiga 7:5 oraz SP 85 15:11 i również zapewnili sobie awans do czwórki najlepszych drużyn w naszym mieście!

• Mistrzostwa Krakowa - dziewczęta

• Po Mistrzostwach Krakowa meldujemy się w pierwszej czwórce! Z dużą przewagą pokonaliśmy SP 33 oraz KSP Molla, ulegliśmy jednak faworytowi całych rozgrywek, czyli SP 91. Przed nami jeszcze walka o medale, ale sam fakt uplasowania się wśród czterech najlepszych drużyn daje nam mnóstwo satysfakcji

• #OGARNIAM ŻYCIE w Forcie Borek

• Wielkim sukcesem okazał się finał tegorocznej edycji projektu #OGARNIAM ŻYCIE! Fenomenalny spektakl "Zamknięte drzwi" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 27 im. Marii Konopnickiej oraz panel dyskusyjny prowadzony przez naszą klasę 7b zgromadziły w malowniczym Forcie Borek pełną widownię.

Mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicielki Wydziału Edukacji Miasta Krakowa, które kierują projektem #OGARNIAM ŻYCIE: panią Barbarę Mirek-Mikułę, panią Magdalenę Dudek, panią Paulinę Dzikiewicz-Rożniatowską oraz panią Paulinę Kasperowską. Wśród zgromadzonych gości, oprócz siódmoklasistów z sześciu okolicznych szkół podstawowych, znaleźli się również przedstawiciele Rady Dzielnicy X, Policji i Straży Miejskiej.

Zarówno występ aktorów, jak i rozmowa z ekspertkami: przedstawicielką Policji panią sierżant Pauliną Dzikowską, panią pedagog Wioletą Korzeniowską z SP 27 i panią psycholog Dominiką Gall z SP 134 obudziły wiele emocji, a widzowie ożywili panel dyskusyjny trafnymi i ciekawymi pytaniami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję #OGARNIAM ŻYCIE, a szczególnie pani Monice Szajer, zarządzającej Fortem Borek, za pomoc w organizacji wydarzenia. Liczymy na współpracę w przyszłości!

Koordynatorką projektu w naszej szkole jest pani Agata Regiewicz.

• Mistrz Sportu - Sławomir Szmal

• W ramach cyklu „Spotkania z Mistrzem” mamy zaszczyt zaprosić Was na wyjątkowe spotkanie z legendą polskiego sportu - Sławomirem Szmalem, niegdyś wybitnym piłkarzem ręcznym (grającym na pozycji bramkarza).

Sławomir Szmal to wicemistrz świata z 2007, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 oraz Mistrzostw Świata 2015, dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (2008 i 2016) i laureat tytułu „Najlepszy piłkarz ręczny świata” w roku 2009.

Spotkanie odbędzie się dnia 18 kwietnia (czwartek), w godzinach 14.00-15.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Podczas tej wyjątkowej okazji będziemy mieli możliwość posłuchania relacji naszego mistrza o jego drodze sportowej, osiągnięciach. To niezwykła szansa na spotkanie z prawdziwą legendą oraz na zainspirowanie się pasją do sportu i determinacją w dążeniu do celu. Pan Sławomir Szmal to nie tylko utalentowany sportowiec, ale również inspirująca osobowość.

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zachęcamy Was do zadawania pytań naszemu gościowi oraz przygotowania sobie wydrukowanego zdjęcia, jeśli zbieracie autografy. (Prosimy nie przynosić wyrwanych kartek z zeszytu).

Z niecierpliwością czekamy na Mistrza i liczymy na Wasze liczne uczestnictwo!

• Gramy w kosza

• 4 kwietnia w SP nr 14 w Krakowie odbyły się XII Międzyszkolne Zawody Piłki Koszykowej Dzielnicy X, które zgromadziły liczne drużyny dziewcząt klas 4-6. To kolejna dyscyplina, w której nasza szkoła może się pochwalić świetnym wynikiem – zajęliśmy I miejsce! Nasz zespół wyróżnił się wyjątkową grą zespołową, a zwycięstwo to wynik ciężkiej pracy, zaangażowania i wspólnego wysiłku każdego zawodnika.

Szczególne gratulacje należą się naszej zawodniczce Magdzie Daniel, która wykazała się nie tylko doskonałymi umiejętnościami technicznymi, ale również niesamowitą determinacją, a w efekcie została uhonorowana tytułem MVP całego turnieju.

Skład drużyny:
            Andreasik Marysia,
            Magda Daniel,
            Natalia Bukowy,
            Olga Karwel,
            Jagoda Krawczyk,
            Aurelia Rudnicka-Włodek,
            Natalia Knot,
            Lena Kruk,
            Natalia Kuśmierska,
            Hania Krzyżak.

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy!