Akcje SU

        • 2025/26

          •  

          •  

            DZIEŃ BEZ PLECAKA

             

            1 kwietnia upłynął nam w wyjątkowo radosnej i nietypowej atmosferze! Oprócz tradycyjnych żartów i psikusów, świętowaliśmy ten dzień pod hasłem „Dzień bez plecaka”.

            Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć naprawdę niecodzienne „plecaki” – uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością! Zamiast klasycznych tornistrów pojawiły się walizki, koszyki, ulubione przytulanki, a nawet… chlebak!

            Ten wyjątkowy dzień urozmaiciliśmy wspólną zabawą i rozgrywkami w ulubione gry planszowe, które dostarczyły mnóstwo śmiechu i pozytywnej energii.

            Dzień bez plecaka - Obrazek 4   Dzień bez plecaka - Obrazek 5  

             

             

             

             

             

            SAMORZĄD ROBI WIOSNĘ

             

            26 marca przedstawicielki samorządu uczniowskiego z klas 6: Nina, Iza i Leontyna pod opieką pani Małgorzaty Zalewskiej-Latko, uczestniczyły w spotkaniu „Samorząd robi wiosnę”, realizowanym w ramach projektu Samorząd uczniowski po godzinach organizowanym przez Wydział Edukacji i Projektów Edukacyjnych Miasta Kraków.

             

            Obrazek 2026-04-01 11:03:51    

             

             

            DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

             

            17 marca nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodziców. Tego dnia każdy mógł zajrzeć do naszych sal, poznać nauczycieli oraz poczuć wyjątkową atmosferę, która na co dzień towarzyszy nauce i zabawie.
            Na gości czekało także wiele atrakcji tematycznych. Sale lekcyjne zamieniły się w pełne wyobraźni przestrzenie — od muzycznych i plastycznych inspiracji, przez chemiczne doświadczenia, aż po bajkowe zakątki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

             

            Dzień otwarty szkoły - Obrazek 1   Dzień otwarty szkoły - Obrazek 3   Dzień otwarty szkoły - Obrazek 2

             
             
             
             
             
             

           

          DYSKOTEA KARNAWAŁOWA

          14 stycznia Samorząd Uczniowski zaprosił klasy 4-8 na dyskotekę karnawałową. Motyw przewodni? Postacie z bajek – a wyobraźnia uczestników nie znała granic!
          W rytm muzyki pląsały Minionki, między nimi przemykały Pokemony, a z parkietu spoglądali na nas bohaterowie znani z bajek i seriali. Było kolorowo, głośno, wesoło i bardzo tanecznie – dokładnie tak, jak na karnawał przystało!
          Dziękujemy wszystkim za fantastyczne stroje, świetną energię i wspólną zabawę.

                  

           

          MIIKOŁAJKI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          Ho, ho, ho! Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę!
          Wraz z początkiem grudnia w naszej szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Wszystko za sprawą wizyty Świętego Mikołaja i jego świty, który przybył z workiem pełnym prezentów i uśmiechu.

          Uczniowie przywitali go z ogromną radością – nie zabrakło świątecznych piosenek, serdecznych rozmów i wspólnych zdjęć. Mikołaj obdarował dzieci drobnymi upominkami, a jego obecność wywołała mnóstwo radości i pozytywnych emocji. 

          To był wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci i wprowadził nas wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój.

              

           

           

          WYNIKI KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ DYNIĘ

            

           

          Gdy ogłaszaliśmy konkurs na najciekawszą dynię, nie spodziewaliśmy się, że dostarczycie tak wiele prac. Jury wybierało spośród 52 niesamowitych dyń. Oto zwycięzcy konkursu:

          1 miejsce Filip Targ, klasa 5b
          2 miejsce Natalia Kruk, klasa 3c i Przemysław Kruk, klasa 6c
          3 miejsce Liliana Szumna, klasa 3c

          Wyróżnienia:
          Oliwia Warachim i Blanka Szumna z 5b oraz Lena Oleksy z 3b

          Dziękujemy za udział i gratulujemy nagrodzonym!
           

           

           

          WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2025/26

                

          2 i 3 października 2025 roku odbyło się głosowanie na kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 134 im. Stanisława Lema. W głosowaniu wzięło udział 420 uczniów klas 2-8, oddano 414 ważnych głosów. Komisja wyborcza w składzie Pola Potocka, Nadia Łukaszyńska i Nina Cetera przeliczyła głosy i ogłosiła wyniki.

          Najwięcej głosów otrzymali:

          1. Lena Warachim          99 głosów      
          2. Alicja Urban                94 głosy         
          3. Maciej Gabryła           68 głosów      
          4. Aleksander Dulian      43 głosy         

           

          Funkcje w Radzie Samorządu Uczniowskiego:

           

          Lena Warachim - Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego

          Alicja Urban – Wiceprzewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego

          Maciej Gabryła – Koordynator działań dla klas 5-8

          Aleksander Dulian – Koordynator działań dla klas 1-4

           

          1 i 2 października 2025 - debaty przedwyborcze

          Kampania wyborcza trwała od połowy września, a jej kulminacją były debaty przedwyborcze, które odbyły się na początku października. Kandydaci przedstawili swoje pomysły, plany i odpowiedzieli na pytania publiczności — w dwóch spotkaniach wzięli udział uczniowie klas 3–4 oraz 5–8. Atmosfera była pełna emocji, zaangażowania i pozytywnej rywalizacji.

          Do wyborów stanęło dziewięcioro kandydatów:

          Aleksander Dulian (4b)

          Blanka Majewska (4b)

          Zofia Krawczyk (4b)

          Leon Gabryś (4c)

          Ludwik Krawczyk (6b)

          Maciej Gabryła (8a)

          Lena Warachim (8a)

          Alicja Urban (8a)

          Maria Andreasik (8a)

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 134 im. Stanisława Lema w Krakowie
      • 12 2649063
      • ul. Kłuszyńska 46
        30-499 Kraków
        NIP: 944-17-75-781

        AE:PL-20699-65178-SAUCI-22

        ePUAP- sp134kr

        Poland
      • https://www.facebook.com/sp134krakow
    • Logowanie