• Wielka Orkiestra znowu gra!

• To już 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, nasze Wolontariuszki i Wolontariusze grają z Orkiestrą. Dziękujemy za aktywność Leonowi z 3b, Julii, Łucji i Marcelinie z klasy 8a, Klaudii z 8b, Edycie, Zosi i Michałowi z klasy 7, Natalii z 6b. Kto nie znajdzie naszych uczniów w mieście, może wpłacić datki do eskarbonek Edyty, Julii i Michała.

Pierwszy raz Orkiestra gra dla wszystkich – zarówno  dla małych, jak i dużych. Chcemy wygrać z sepsą! – to temat tegorocznej zbiórki.

• #OGARNIAM ŻYCIE

• Nasza szkoła przystąpiła do nowego miejskiego projektu. Pod hasłem „Ogarniam życie” realizowane będą zróżnicowane działania, zarówno uświadamiające o zagrożeniach związanych z uzależnieniem dzieci i młodzieży od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, hazardu i innych czynników – czego konsekwencją jest m.in. podejmowanie zachowań ryzykownych czy pogorszenie zdrowia – jak i promujące zdrowy styl życia i odpowiedzialną rozrywkę.

Uczniowie klasy 7a: Milena, Mateusz i Michał wzięli dziś udział w warsztatach przygotowujących ich do roli koordynatorów tego projektu w szkole.

więcej na stronie

• Konkurs mitologiczny

• Klasy piąte zmierzyły się w tym roku w konkursie mitologicznym. Najpierw uczestnicy musieli wykazać się znajomością wierzeń starożytnych Greków i Rzymian podczas lekcji języka polskiego, a potem każdy zespół klasowy przygotował inscenizację wybranego mitu. 26 stycznia odbył się finał konkursu.

Uczniowie zaprezentowali efekty swojej pracy: 5a wybrała mit o puszce Pandory, 5b zaprezentowała początek świata, 5c przedstawiła historię Demeter i Persefony.

Widownia, na czele z naszą Panią Dyrektor, głosowała na najlepszą inscenizację. Po zsumowaniu głosów oraz wyników pierwszego etapu konkursu okazało się, że zwycięstwo przypadło w udziale klasie 5c. Gratulujemy!

Nowa galeria Konkurs mitologiczny została dodana do albumu fotograficznego

• Karnawał w klasach 1-3

• Karnawał trwa w najlepsze! Bal dla uczniów klas 1-3 poprowadził prawdziwy wodzirej. Na dzieci czekały więc nie tylko tańce i smakołyki, ale też wesołe zabawy. Uczestnikom nie brakło fantazji w doborze karnawałowych kreacji.

• Dzień Koloru

• Trzeci poniedziałek stycznia uznawany jest za najbardziej przygnębiający dzień w roku, tak zwany Blue Monday. Aby przeciwstawić się tej opinii, Samorząd uczniowski w poniedziałek 16 stycznia zorganizował Dzień Koloru. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani wyjątkowo barwnie i wesoło! Rada Samorządu Uczniowskiego wybrała najbardziej kolorowe i oryginalne klasy. Nagrodę, dzień bez pytania, otrzymały 4b i 1b. Wyróżnienie – część 8a, która podeszła do tematu przekornie, ubierając się na czarno!

• Wolontariusze podczas Krakowskiego Biegu Sylwestrowego

• W ostatnim dniu roku 2022, okolice Starego Miasta opanował kolorowy korowód biegaczy. W samo południe z Małego Rynku, na trasę wyruszyli uczestnicy 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego i pożegnali mijający rok na sportowo. Już po raz szósty w szczytnym celu – na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło naszych wolontariuszy. Przez dwa dni pracowali z wielkim zaangażowaniem. 30 grudnia przygotowywali tzw. pakiety startowe dla uczestników biegu (około 2000 pakietów), a w sylwestra wydawali je i pomagali uczestnikom na trasie. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

• Gwiazdkowe konkursy

• Święta, święta i... po świętach! W tym tygodniu Pani Dyrektor nagrodziła zwycięzców naszych gwiazdkowych konkursów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, dzięki którym w ostatnich tygodniach mogliśmy cieszyć się w naszej szkole prawdziwie bożonarodzeniową atmosferą!
            Poniżej prezentujemy wyniki.

Piernikowe domki wzbudziły taki zachwyt jury, że wszyscy ich budowniczy zostali wyróżnieni. Na podium w tej konkurencji znaleźli się:

1 miejsce: Sofiia Savchenko, kl. 3c

2 miejsce: Olivier Nazim, kl. 3a

3 miejsce: Eliza Włodarczyk, kl. 3c.

W konkursie na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową zwyciężyli:

Ignacy Gądek, 8a (w kategorii klas 7-8)

Filip Romanowski, 4a (w kategorii klas 4-6)

Amelia Podziemska, 3c (w kategorii klas 1-3).