• Lata 60-te w naszej szkole

• W piątek przenieśliśmy się pół wieku wstecz. Uczniowie wystąpili w strojach nawiązujących do lat 60 XX wieku, a na lekcjach mieli okazję lepiej poznać historię i kulturę tej dekady. Samorząd uczniowski zorganizował pokaz strojów, podczas którego królowały dwa trendy modowe - kropki i eleganckie sukienki oraz styl hipisowski z końcówki lat 60-tych.

Podczas pokazu największą reprezentację miała klasa 4b i to ona wygrała dzień bez pytania w przyszłym tygodniu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy i wszystkim dzieciom, które się przebrały!
            Lata 60-te w naszej szkole

• Nadaliśmy imiona bocianom w Klekusiowie!

• Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili transmisje on-line z gniazd bocianów białych Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Klekusiowie. To miejsce, w którym schronienie i pomoc znalazło wiele rannych zwierząt: jeże, sarny, bociany, czaple, łabędzie.

Zainspirowani ideą ochrony bocianów białych, uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym i dostali szansę wyboru imion dla piskląt, które przyszły na świat w gnieździe głównym. Będą to oficjalne imiona wyświetlane na stronie internetowej ośrodka.

Wyniki konkursu w naszej szkole:

I miejsce Maja Łopata, klasa 2c; imię dla boćka: Zizi

II miejsce Lilianna Rudnicka-Włodek 2a; imię dla boćka: Rosalin

III miejsce Kinga Betlej, klasa 1a; imię dla boćka: Norman

IV miejsce Emilia Arent-Irzyk, klasa 5b;  imię dla boćka: Kleks

V miejsce Szymon Okruta, klasa 1c; imię dla boćka: Sonik

Wyróżnienia :

Przemysław Kruk, klasa 2c; imię dla boćka Przemek

Filip Targ, klasa 1b; imię dla boćka: Bartek

Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród nastąpi w Dzień Dziecka :)

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy!

• Dzień Dziecka w Opatkowicach

• Z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 29 maja o godzinie 15.00 w Ogródku Jordanowskim pomiędzy ulicami  Ważewskiego i Taklińskiego odbędzie się Wielki Piknik Country Piknik organizowany ze środków Dzielnicy X i Centrum Kultury Podgórza.

• Pasowanie na ucznia

• W piątek 20 maja 2022 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych i pasowanie ich na uczniów naszej szkoły. Po raz pierwszy pierwszoklasiści ślubowali na sztandar! Wraz z panią Dyrektor pasowania dokonał pan Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

• Sukcesy na torze!

• Może nie wszyscy wiedzą, że w naszej szkole mamy wicemistrza Polski w kartingu. To Aleksander Jeleń z klasy 8a!

Przygodę z kartingiem w hali rozpoczął jako sześciolatek. W wieku 9 lat odbył pierwsze testy z profesjonalnym zespołem na torze otwartym. W roku 2018 to zdobył licencje kartingową oraz rozpoczął start w Rok Cup Poland oraz Kartingowych Mistrzostwach Polski w kategorii Baby Rok. Rok później Olek przeszedł do wyższej kategorii Mini Rok, w której również ścigał się w 2020.

W 2021 Olek wziął udział w Pucharze ROK CUP oraz współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Kierowca został II Wicemistrzem Polski w klasyfikacji Generalnej Mistrzostw Polski oraz 6 w pucharze Rok Cup Poland. Olek wziął również udział w w finale światowym ROK CUP na torze we włoskim Lonato. W tym roku Olek ściga się w Pucharze Rok Cup Italia na torach w północnych Włoszech.

Jesteśmy dumni z Olka, kibicujemy i wierzymy, że Formuła 1 jest w Jego zasięgu. Gratulujemy Rodzicom.

• Dzień w piżamie

• 5 maja Samorząd uczniowski ogłosił Dniem w piżamie. W szkole pojawiły się śpiochy w piżamach, szlafrokach i kapciach. Było wesoło i nikt nie ziewał!

Nowa galeria Dzień w piżamie została dodana do albumu fotograficznego

• Park Miniatur - wycieczka 4b

• 28 maja klasa 4b odbyła istną podróż dookoła świata. W Parku Miniatur w Inwałdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki różnych zakątków Ziemi. Czwartoklasiści wykazali się dobrą znajomością nie tylko geografii, ale i historii. Na koniec wszyscy spróbowali swoich sił w przejściu przez zielony labirynt. Całe szczęście, wróciliśmy w komplecie!
            Nowa galeria Park Miniatur - wycieczka 4b została dodana do albumu fotograficznego