• Szkolny budżet obywatelski 2023

• Dzięki Waszym głosom oddanym w ramach szkolnego budżetu obywatelskiego, możemy się już cieszyć kolejnymi udogodnieniami! W salach 24 i 25 jest już klimatyzacja, a na korytarzach pojawiły się kolorowe pufy. Z każdym rokiem w naszej szkole uczy się coraz przyjemniej. Zakupiliśmy również kolejne roboty: Zosie - Małe Nauczycielki. Teraz z robotów może korzystać cała klasa, a nawet dwie! Wśród pozycji, które w ramach szkolnego budżetu obywatelskiego cieszyły się największą popularnością, znalazły się także nowe stroje dla reprezentacji szkoły (równeż dla bramkarzy) oraz paletki do badmintona. Stroje zakupiono w trzech rozmiarach, dla klas 1-3, 4-6 i 7-8. Sami przyznajcie, że nasi sportowcy prezentują się w nich znakomicie!

Nowa galeria Szkolny Budżet Obywatelski 2023 została dodana do albumu fotograficznego

• Wielki sukces w Plebiscycie Edukacyjnym 2023!

• Wielki sukces naszej Pani Dyrektor Bożeny Malady! W Plebiscycie Edukacyjnym 2023 dosłownie zdeklasowała konkurencję, zdobywając ponad 1400 głosów. Jest to wynik imponujący, świadczący o tym, że świetne zarządzanie naszą szkołą docenili nie tylko uczniowie i rodzice, ale też cała społeczność. Warto dodać, że w konkursie brali udział dyrektorzy placówek edukacyjnych z całej Małopolski. Teraz zwycięzcy z województw rywalizują w ostatnim etapie - ogólnopolskim finale, w którym głosowanie zakończy się 20 grudnia. Dziękujemy za Państwa głosy i oczywiście zachęcamy do dalszego udziału w plebiscycie!

• Małopolski Konkurs Matematyczny

• Bardzo cieszymy się z sukcesu ucznia klasy 7a, Kamila Piekarskiego, który zakwalifikował się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Brawo Kamil! Gratulacje dla opiekuna naukowego, pana Michała Jakubczyka.

• Zosie - Małe Nauczycielki

• W naszej szkole przybyło nauczycieli! Dzięki Waszym głosom, ze środków szkolnego budżetu obywatelskiego zakupiono dodatkowe Zosie - Małe Nauczycielki. Teraz z robotów może korzystać cała klasa, a nawet dwie! Zobaczcie, jak uczniowie klasy 1a pod okiem szóstoklasistów poznają nowe technologie

• Pięknie czytamy

• Świetnie wypadli nasi uczniowie w XVI Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania! Weronika Podsiadło i Grzegorz Struś mistrzowsko zinterpretowali fragmenty książek Grzegorza Kasdepkego oraz Katarzyny Ryrych i zdobyli wyróżnienia. Konkurs, organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy, co roku cieszy się wielką popularnością wśród uczniów z całej Małopolski, a poziom wystąpień jest bardzo wysoki. Serdecznie gratulujemy naszym wyróżnionym!

• Świąteczne przygotowania

• Klasa 2d gotowa do Świąt! W pracowni świętego Mikołaja z pomocą Śnieżynki i Elfów dzieci przygotowały ozdoby choinkowe z masy piernikowej oraz prawdziwe bombki. Uczniowie nauczyli się kilku zimowych piosenek i kroków specjalnego mikołajkowego tańca, a dzień później wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych i wykonali stroiki świąteczne.

• Mikołajki 2023

• W mikołajkowym tygodniu wiele się działo! Uczniowie wymieniali się prezentami, a niektóre klasy odwiedził prawdziwy Mikołaj! Na lekcjach czekały rozmaite niespodzianki, takie jak matematyczna rekrutacja na pomocników naszego ulubionego świętego.​​​​​​​

Wiele klas świętowało poza murami szkoły: w kinie, teatrze, na bożonarodzeniowym jarmarku, w AleKlocki, a nawet w Robotics Center! W piątek zaś szkołę opanował wesoły mikołajkowy korowód. Przedstawiciele samorządu odwiedzili najmłodsze klasy z quizami i zabawam.

Nowa galeria Mikołajki 2023 została dodana do albumu fotograficznego.

• Tymczasem w Tatrach...

• Zima jest piękna! Jeśli nie wierzycie, wybierzcie się na kulig w Dolinie Kościeliskiej, jak zrobiły to klasy 4a i 4b. Potem ciepły posiłek w schronisku i wędrówka powrotna zaśnieżonym szlakiem - trudno wyobrazić sobie lepszy dzień! Uczniowie podziwiali widoki, zadawali sobie nawzajem zagadki, bawili się na śniegu... i nikt nie narzekał, że go bolą nogi.

• Nauka. To lubię

• Szykujcie się na ekstra prezent dla całej szkoły! Klasy 2c i 3b zdobyły pierwsze miejsce w konkursie Fundacji Nauka. To Lubię "Nauka. Polubisz ją z nami". Zadaniem było pokazanie, jak odkrywamy w sobie pasję do nauki. Co pokazaliśmy? Zobaczcie sami!

Dla szkoły wygraliśmy 30 książek wydawnictwa Nauka. To lubię

Link do postu z wynikami

• Świąteczny nastrój

• W szkole nastroje już świąteczne! Przy obu wejściach do szkoły uczniów, pracowników i gości witają pięknie przybrane choinki. Dziękujemy Radzie Rodziców za nowe drzewko oraz wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w świąteczne dekorowanie!

• Z Lolkiem do szkoły

• Jak wyglądała lekcja w szkole ponad 100 lat temu? W co bawiły się dzieci po skończonych zajęciach? Na te pytania szukaliśmy dzisiaj odpowiedzi podczas lekcji „Z Lolkiem do szkoły”. Zajęcia poprowadzili dla nas pracownicy Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Opowiedzieli nam o latach dzieciństwa małego Karola Wojtyły późniejszego Papieża, a dzisiaj św. Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły zasiedli w ławce szkolnej z czasów Lolka oraz spróbowali sił w grę szmacianką i w Zośkę.

• Wesoły świat lektur

• Kilka dni temu uczniowie klas 4a i 4c spotkali się na lekcjach języka polskiego z bohaterami swoich lektur. Klasa 4a przeprowadziła wywiad z Ambrożym Kleksem, w którego wcielili się: Zuzanna Dawidowicz, Olivier Nazim i Liliana Rudnicka-Włodek, klasa 4c - z Kokoszem, którego rolę odgrywali: Grzegorz Biel, Maja Łopata oraz Cyryl Rymarczyk. Wszyscy wspaniale się bawili!