• Klasowe spotkania wigilijne

• To jedyny taki dzień w roku kiedy zwalniamy tempo, ubieramy się odświętnie i spotykamy w klasach w świątecznej atmosferze. 22 grudnia jest czas na łamanie się opłatkiem, życzenia, śpiewanie kolęd i tak potrzebne rozmowy. Każdy samodzielnie udekorowany pierniczek, przyniesione z domu pierogi czy mandarynki smakują wyjątkowo, gdy jesteśmy razem!

• Polsko-ukraińskie spotkanie integracyjne

• W przedświątecznym czasie szczególnie skupiamy się na budowaniu i umacnianiu międzyludzkich relacji. 15 grudnia polscy i ukraińscy uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w spotkaniu integracyjnym. Najpierw dzieci klas 1-7 przyglądały się magicznym sztuczkom iluzjonisty Marcina Gogołowicza. W programie popołudniowym znalazły się nie tylko miłe rozmowy i smaczny poczęstunek, ale też występy artystyczne w dwóch językach oraz różnorodne zabawy i konkursy, przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pań: Moniki Goraj, Martyny Makowskiej-Kozieł i Natalii Brożek. Spotkanie zorganizowano dzięki współpracy Miasta Krakowa i organizacji UNICEF.

Nowa galeria Polsko-ukraińskie spotkanie integracyjne została dodana do albumu fotograficznego.

• Cybernetyczny komiks

• 23 listopada 2022 roku przypadała rocznica nadania imienia Stanisława Lema naszej szkole i z tej okazji zachęcaliśmy uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnym konkursie związanym ze znajomością Cyberiady i przekształcenia wybranej opowieści w komiks. Poniżej prezentujemy wyniki konkursu.

W kategorii klas 4-6:

I miejsce – Franciszek Hurlak, 5a,
            II miejsce – Oskar Pachel, 6b,
            III miejsce – Aurelia Rudnicka-Włodek, 5c.

W kategorii klas 7-8:
            I miejsce – Iga Karwel, 8a,
            II miejsce – Edyta Jędrzejczyk, 7a,
            III miejsce ex aequo – Mikołaj Pitorak, 8a i Mikołaj Tęcza, 7a.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu plastycznego i zaangażowania w poznawanie twórczości Patrona naszej szkoły – Stanisława Lema.

• Krakowscy uczniowie ratują życie

• 30 listopada 2022 roku uczniowie klas 5a, 5b i 5c wzięli udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy w ramach programu Krakowscy uczniowie ratują życie, który jest prowadzony pod honorowym patronatem Pana Rafała Komarewicza – Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.  W trakcie szkoleń dzieci uczyły się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo reagować i wezwać pomoc oraz wyrabiały odpowiednie postawy w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia u osoby poszkodowanej.

• Spotkania z Mistrzynią Sportu

• 6 grudnia 2022 r. rozpoczęliśmy cykl Spotkań z Mistrzem Sportu. Naszym pierwszym gościem była krakowianka Maria Sajdak, srebrna i brązowa medalistka olimpijska w wioślarskiej czwórce podwójnej. Zawodniczka opowiedziała o początku swojej przygody z wioślarstwem, o zwycięstwach i porażkach, diecie i cyklu treningowym. Nasza Mistrzyni opowiedziała o życiu w miasteczku olimpijskim, zaprezentowała zdjęcia z prywatnej kolekcji przedstawiającej sceny z Igrzysk Olimpijskich w Tokio w roku 2020.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zobaczenia medali olimpijskich: brązowego z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w roku 2016 oraz srebrnego z Tokio. Podczas spotkania uczniowie zadawali Marii Sajdak pytania oraz mieli szansę otrzymać autograf naszej olimpijki. Dziękujemy za niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie.

Nowa galeria Spotkania z Mistrzem Sportu została dodana do albumu fotograficznego

• Dzień Pluszowego Misia 2022

• 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas lekcji i na przerwach towarzyszyły nam pandy, koala, niedźwiedzie brunatne i polarne :) Samorząd uczniowski wraz z Panią Joanną czytał młodszym uczniom bajki o misiach. Odbył się również konkurs plastyczny i konkurs na największego misia.

Relację fotograficzną przygotowali uczniowie ze szkolnego Kółka Fotograficznego: Amelia Jarosz, Kamil Piekarski i Szymon Kawecki.
            Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia 2022 została dodana do albumu fotograficznego