• #OGARNIAM ŻYCIE - 21 kwietnia 2023

• W piątek 21 kwietnia 2023 klasa 7a w ramach projektu #OGARNIAM ŻYCIE zorganizowała dla uczniów klas 4-6 Dzień Kreatywności i Innowacji połączony z Dniem Ziemi. Uczestnicy zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie siódmoklasiści przygotowali dla nich osiem konkurencji z różnych dziedzin. Uczniowie wykonywali zadania sprawnościowe oraz wymagające wiedzy i doświadczenia. Były to między innymi: gra w szachy, zadania z geografii, test wiedzy na temat cyberprzemocy, umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, segregacji śmieci, a także kręcenie hula hop i taniec.

Największą trudność sprawiło zadanie rozpoznawania smaków. Nie każdy potrafił odróżnić smak ogórka od papryki albo cytryny od ananasa. Uczestnicy za prawidłowe wykonanie zadań otrzymywali pieczątki, które układały się z wyraz OGARNIAM. Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie wrzucili karty do urny, a koordynatorzy projektu: Milena, Mateusz i Michał wylosowali troje szczęśliwców, którzy otrzymali nagrody w postaci gier planszowych. Nie obyło się bez śmiechów i dobrej zabawy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za czynny udział w tym pełnym ekscytacji i wrażeń dniu, a klasie 7a za wielkie zaangażowanie w przygotowanie konkurencji!

Nowa galeria #OGARNIAM ŻYCIE - 21 kwietnia 2023 została dodana do albumu fotograficznego

• Spotkanie z Mistrzem Sportu: himalaistą Radosławem Woźniakiem

• Dziś odbyło się kolejne Spotkanie z Mistrzem Sportu: zdobywcą K2 i Broad Peak, Radosławem Woźniakiem. Młodzież dowiedziała się nie tylko, jak to jest zdobyć ośmiotysięcznik, ale i co można jeść podczas wysokogórskich wypraw, a nawet jak korzysta się wtedy z toalety. Nasz gość zaprezentował swój namiot oraz sprzęt, który towarzyszy mu na lodowcach. I, jak się okazało, dobrze, że miał przy sobie kask, bo uczniowie zasypali go... gradem pytań.

Spotkanie wpisało się znakomicie w realizowany przez nas miejski projekt edukacyjny #OGARNIAM ŻYCIE, BO, które to hasło dokończyliśmy dziś "Warto być na szczycie". Radosław Woźniak otrzymał w prezencie nasz identyfikator oraz książkę Stanisława Lema z dedykacją. Uczniowie wyrazili nadzieję, że identyfikator będzie towarzyszył himalaiście w zdobyciu kolejnego ośmiotysięcznika. Ciekawe, który to będzie?

Nowa galeria Spotkanie z Mistrzem Sportu: himalaistą Radosławem Woźniakiem została dodana do albumu fotograficznego

• Zapraszamy na spotkanie z himalaistą Radosławem Woźniakiem

• W czwartek w naszej szkole w ramach kolejnego Spotkania z Mistrzem Sportu będziemy gościć himalaistę Radosława Woźniaka, który na swoim koncie ma takie szczyty, jak: Broad Peak, Gasherbrum II, Khan Tengri (dwa razy), Pik Somoni, Pik Korżeniewskiej oraz Pik Lenina.
            Uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję nie tylko poznać niezwykłą osobę i wysłuchać pasjonujących opowieści, ale też zobaczyć sprzęt, w jaki musi być wyposażony zdobywca kilkutysięczników.

Radosław Woźniak jest pasjonatem sportu, a w czasie, kiedy nie zdobywa odległych szczytów, pracuje jako przewodnik beskidzki oraz prowadzi grupę biegową Skawina Biega. Nasz gość pochodzi bowiem z pobliskiej Skawiny i jest najlepszym dowodem na to, że ciekawych ludzi wcale nie trzeba szukać daleko!

• Kosmopark - wycieczka 1a i 3a

• Czujecie się ciężko po świątecznym obżarstwie? Klasy 1a i 3a znalazły na to sposób! Podczas wycieczki do Kosmoparku uczniowie sprawdzili, ile ważą... na innych planetach! Choć nie wiemy, czy to da gwarancję zmieszczenia się w kosmiczny skafander w każdym rozmiarze Na naszych uczniach leżały idealnie. Stanisław Lem byłby z nas dumny