• Dzień Pluszowego Misia 2023

          • Za oknem zima, a w szkole ciepło, przytulnie i... pluszowo! W Dniu Misia korytarze zaroiły się od maskotek. Siódmoklasiści i szóstoklasiści odwiedzili najmłodsze klasy i poczytali maluchom o Puchatku i Uszatku, a przedstawiciele samorządu wybrali najbardziej oryginalnego pluszaka. Jury zachwyciły stworzenia takie jak: Krecia Pływaczka, Miś Harry Potter i Kubuś Syrenka, ale zwycięzcą został misiek przebrany przez klasę 6b za... panią Alinę Kapecką!

            Klasa 6b wygrała dzień bez pytania!

            Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia 2023 została dodana do albumu fotograficznego

          • II miejsce w turnieju

          • W niedzielę, 26 listopada, dzieciaki z rocznika 2013 wzięły udział w XVI Memoriale Władysława Stawiarskiego. Organizatorem tego wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy Krakowiak 85 Kraków.
            Nasi uczniowie zajęli w turnieju świetne II miejsce

          • Kółko astronomiczne

          • Wiecie, co działo się w piątkowy wieczór w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym? Uczniowie z kółka astronomicznego pod wodzą pani Joanny de Junosza Załuskiej zgłębiali tajemnice kosmosu. Dowiedzieli się między innymi, jakie są szanse na odbywanie przez ludzi podróży kosmicznych oraz zobaczyli, jak wygląda życie na stacji kosmicznej. Pan astronom bardzo polubił grupę ciekawych świata uczniów i namówił ich na kolejne spotkanie! Tym razem trzeba było powrócić z gwiazd do naszej codzienności.

          • Czytamy „Bajki robotów”

          • Dzieci uwielbiają, kiedy czyta im się bajki! Uczniowie klasy 6b przygotowali dla najmłodszych kolegów miłą niespodziankę. Odwiedzili klasy: 1a, 1c, 1d oraz 2c z „Bajkami robotów” 🤖

            W drugą rocznicę nadania naszej szkole imienia Stanisława Lema zapoznali maluchy z twórczością tego niezwykłego pisarza.

          • Sukcesy w konkursach kuratoryjnych

          • Bardzo się cieszymy, że tak wiele uczennic i uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapów rejonowych Małopolskich Konkursów Przedmiotowych.

            Małopolski Konkurs Języka Angielskiego 2023/24

            Emilia Arent-Irzyk, klasa 7b

            Martyna Błachut, klasa 7b

            Gustaw Hliwa, klasa 7a

            Grzegorz Struś, klasa 6c

            Mikołaj Tęcza, klasa 8a

            Dominik Wójcik, klasa 7b

             

            Małopolski Konkurs Biologiczny 2023/24

            Emilia Arent-Irzyk, klasa 7b

            Martyna Błachut, klasa 7b

            Miron Chudzik, klasa 8a 

            Natalia Golonka, klasa 7b

            Kamil Piekarski, klasa 7a

            Gratulacje dla opiekunek naukowych: pani Elżbiety Cieplak, pani Małgorzaty Zalewska-Latko i pani Magdaleny Liszki. Życzymy powodzenia w etapie rejonowym!

          • 23 listopada - druga rocznica nadania imienia Stanisława Lema szkole

          • Z okazji drugiej rocznicy nadania imienia Stanisława Lema naszej szkole, uczniowie klas 6a i 6c przygotowali teatralne adaptacje opowiadań z "Cyberiady" i "Bajek robotów". Wszystkich zachwyciły pomysłowe kostiumy i wyraziste kreacje aktorskie naszych szóstoklasistów. Okazało się, że proza Stanisława Lema jest coraz bardziej aktualna, a widzowie pozostali z niewyjaśnioną do końca kwestią: czy rozwój sztucznej inteligencji to dla nas szansa czy zagrożenie?

          • Spotkanie z pisarką Agnieszką Kulbat

          • Czy trenowanie karate ułatwia pisanie? Jak wygląda proces wydawniczy? Czemu pisarz musi uzbroić się w cierpliwość? A także... na co młody autor musi uważać?
            Na te i na wiele innych pytań odpowiedziała Agnieszka Kulbat - autorka książek młodzieżowych, która gościła w naszej szkole 17 listopada 2023 roku. Wywiad z pisarką przeprowadziły uczennice z klasy 6b - Marysia Andreasik, Zuzanna Sikora oraz Lena Warachim; a także z 7a - Zuzanna Grzeszczuk, Hanna Szymańska oraz Aleksandra Żbikowska.

          • W Starym Teatrze

          • Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego główna bohaterka "Kopciuszka" pozwoliła tak źle się traktować? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klas 7a i 7b, którzy odwiedzili Narodowy Stary Teatr w Krakowie.

            W sztuce wyreżyserowanej przez Annę Smolar młodziutka dziewczyna zmaga się z żałobą po śmierci matki i z trudem odnajduje się w nowej rodzinie. Nowoczesna adaptacja znanej baśni porusza problemy bliskie współczesnym nastolatkom. Siódmoklasiści z zainteresowaniem obejrzeli spektakl, chętnie włączając się w dialogi z aktorami. Oliwer z 7b został nawet zaproszony na scenę, gdzie doradził wróżce, by Kopciuszek na balu wystąpił w... kominiarce.

          • Konkurs poezji patriotycznej

          • Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym Konkursie Poezji Patriotycznej. Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce żołnierskiej lub patriotycznej, wyrażając swoją miłość do ojczyzny. Wszystkie występy były znakomite, ale największe uznanie jury zyskali: Martyna Słowik, Jakub Filip i Mikołaj Misztal. Gratulujemy

          • Do hymnu!

          • Jak co roku, nasza szkoła uroczyście obchodzi Narodowe Święto Niepodległości. 10 listopada o 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego.

            W przeddzień Święta Niepodległości nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej lekcji historii przygotowanej przez klasę 5a pod kierownictwem pani Iwony Gizickiej-Jarek. Młodzi artyści w prosty i interesujący sposób przybliżyli publiczności czasy, kiedy Polska odradzała się po 123 latach zaborów. Oczywiście, nie mogło zabraknąć pani Magdaleny Stanisz i naszego szkolnego chóru, który jak zwykle zachwycił wszystkich doborem repertuaru i występami utalentowanych solistów.

          • Nowe roboty

          • Oto są! Cztery nowe roboty "Zosia", zakupione ze środków Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, już wkrótce pomogą paniom w prowadzeniu zajęć Doskonałym uzupełnieniem będzie mata edukacyjna, która pojawiła się w szkole dzięki Radzie Rodziców. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu oraz licznym zajęciom wykorzystującym zaawansowane technologie, nasza szkoła zyskała tytuł Ambasadora Nowoczesnych Technologii w Edukacji Przyszłości

          • Konkurs Pięknego Czytania

          • Co roku jesienią nasi uczniowie sięgają po ulubione lektury i zachwycają jury swoimi umiejętnościami lektorskimi. 7 i 8 listopada odbyły się szkolne eliminacje do XVI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

            Zwycięzcami zostali:

            W kategorii klas I–III

            I miejsce Klara Włodarczyk II a
            II miejsce Amelia Lasota klasa II a
            III miejsce Magdalena Migocka klasa II c

            W kategorii klas IV–VI

            I miejsce Grzegorz Struś klasa VI c
            II miejsce Anna Gros klasa VI a
            III miejsce Jakub Żurek klasa V b
            W kategorii klas VII–VIII
            I miejsce Weronika Podsiadło klasa 8a
            II miejsce Hanna Szymańska klasa 7a
            III miejsce Magdalena Nowak klasa 7a

            29 listopada uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych, będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu. Trzymamy kciuki!

          • Zbiórka charytatywna

          • 28 października oraz 1 listopada wolontariusze z naszej szkoły: Aleksander Kuźmiński, Aleksander Chołdrych, Pola Urbaniak i Martyna Błachut z klasy 7b, Hania Szymańska, Amelia Jarosz i Kamil Piekarski z klasy 7a oraz Weronika Podsiadło i Angela Śnieżek z klasy 8a wraz z Paniami: Martą Bażelą, Hanną Chwałą i Anną Radičević wzięli udział w dorocznej zbiórce datków na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie. Zbiórka odbyła się na dwóch cmentarzach: Cmentarzu Podgórskim oraz Cmentarzu parafialnym Borek Fałęcki. Wolontariusze dzielnie zbierali datki przez kilka godzin. Za poświęcony czas, wytrwałość i uśmiech na twarzy bardzo dziękujemy