• Debata przedwyborcza

• 22 września odbyło się spotkanie kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego ze społecznością szkolną. Przedstawili swoje pomysły i odpowiadali na pytania. Wkrótce wybory. Jeśli ktoś nie jest jeszcze zdecydowany na kogo oddać swój głos, może zapoznać się z programem kandydatów na plakatach wiszących na tablicy koło biblioteki szkolnej.

• Niedługo wybory...

• Wrzesień to w naszej szkole miesiąc kampanii wyborczej. W tym roku aż 10 osób zgłosiło swoją kandydaturę do Rady Samorządu Uczniowskiego. Dziś odbyło się losowanie numerów wyborczych. Klasy 2-8 będą mogły głosować na:
            1. Kubę z 5c
            2. Staszka z 8c
            3. Jagodę z 4a

4. Roksanę z 5c
            5. Weronikę z 7a
            6. Milenę z 7a
            7. Natalie z 6b
            8. Mateusza z 7a

9. Marysię z 5b
            10.Błażeja z 8b

Koło biblioteki rozwiesiliśmy plakaty wyborcze. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami kandydatek i kandydatów. Jutro zapraszamy klasy 4-8 na debatę przedwyborczą, która odbędzie się o godzinie 11.45 w sali gimnastycznej.

• Nasze Mistrzynie Europy!

• Uczennice klasy 6B Natalia Golonka i Martyna Błachut zdobyły złoty medal w Mistrzostwach Europy w tańcu w konkurencji IDO Europen Ballet, Jazz, Medern and Contemporary w Skopje (Macedonia). Gratulujemy ogromnego sukcesu!

Natalia Golonka tańczyła zawsze i wszędzie :) W przedszkolu zaczęła uczęszczać do klubu Krakowiak i występować w repertuarze tańców ludowych. Po 2 latach przygody z tańcem ludowym trafiła do grupy Elita, gdzie tańczyła hip-hop. Pojawiły się pierwsze sukcesy w zawodach i miejsca na podium. Jednak rozwój i dynamika Natalii poszybowała w kierunku tańca modern jazz.  Trenowała w klubie Elita po okiem wspaniałej tancerki Natalii Gap. Tańcząc w formacji z innymu dziewczynkami uczy się koordynacji, synchronizacji i dyscypliny. Udział w wielu turniejach krajowych i III miejsce na Mistrzostwach Polski umożliwił awans do startu w Mistrzostwach Europy. Efekt spektakularny- złoty medal w Skopje 2022!

Martyna Błachut rozpoczęła przygodę z tańcem od najmłodszych lat. Po przedszkolnym hip-hopie i rocznych próbach z baletem trafiła pod skrzydła Natalii Gap w krakowskiej szkole tańca i tam odnalazła się doskonałe w stylu tańca jazz i modern. Kilka lat treningów, udział w turniejach oraz zdobycie III miejsca na Mistrzostwach Polski doprowadziły Martynę wraz z jej grupą do zdobycia złotego medalu na Mistrzostwach Europy 2022 w Skopje (IDO European Ballet, Jazz, Modern and Contemporary).

• Specjalistyczna pomoc dla dzieci

• Szanowni Państwo!

Dziecko nie zawsze mówi wprost, że coś je gnębi. O niektórych problemach trudno mu rozmawiać z rodzicami, czasami nie wiadomo, jak znaleźć właściwe słowa. Młody człowiek może jednak wysyłać sygnały, że dzieje się coś niepokojącego, a opiekun powinien umieć je rozpoznać, by w porę zareagować i okazać dziecku wsparcie.

Martwi Państwa zmiana zachowania waszego dziecka związana z samopoczuciem, wyglądem, psychiką, samooceną i stosunkami międzyludzkimi? Warto poprosić o pomoc i skonsultować swoje obawy z odpowiednim fachowcem.

Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie, który jest liderem projektu pod nazwą „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Kraków Południe”, zaprasza wszystkich rodziców i/lub opiekunów poszukujących specjalistycznej pomocy dla dziecka do kontaktu z zespołem infolinii, który udzieli Państwu wszelkich informacji na temat działania Centrum i pomoże w podjęciu decyzji o przystąpieniu do projektu.

Zespół infolinii działa od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 20:00, pod numerem telefonu: +48 726 204 176

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na stronę internetowa projektu: www.centrumpomocydim.com

Z poważaniem,

Zespół Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego DiM Kraków-Południe

Link do artykułu na Portalu Edukacyjnym

PROJEKT PN. ŚRODOWISKOWE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY KRAKÓW POŁUDNIE REALIZOWANY W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ 2014-2020

• Urodziny Patrona. Pasowanie na ucznia.

• 12 września, w 101 urodziny Stanisława Lema, uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie przed szkolnym sztandarem. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości, a aktu pasowania na ucznia dokonał, wraz z naszą Panią Dyrektor, Prezydent Jacek Majchrowski. W tym roku nasze szeregi zasiliła rekordowa liczba pierwszoklasistów, którzy będą się uczyć aż w czterech oddziałach. Życzymy im samych radosnych chwil i wielu sukcesów!
            Film udostępniony na stronie telewizja.krakow.pl:

• BOMBA MEGABITOWA

• We wrześniu 2022 roku już po raz drugi odbywa się w Krakowie Festiwal Przyszłości Bomba Megabitowa. To wydarzenie łączące światy kultury, nauki i technologii, zainaugurowane zostało w stulecie urodzin Stanisława Lema, wybitnego pisarza, filozofa i futurologa, najpopularniejszego polskiego autora wszechczasów i Patrona naszej szkoły :)

Zachęcamy rodziców i uczniów do wzięcia udziału w wydarzeniach podczas festiwalu:

Warsztaty dla rodzin:

Decyzja, by tegoroczną edycję poświęcić klimatowi, wiąże się z tytułem i założeniami festiwalu, obligującymi do refleksji nad przyszłością. Choć kryzys klimatyczny nie jest już odległą wizją futurologów, lecz procesem rozgrywającym się na naszych oczach, warunkuje on wszelkie wyobrażenia przyszłości, jakie wciąż tworzymy.

• Witaj nowa szkoło!

• 1 września 2022 roku przejdzie do historii naszej szkoły. W tym dniu miało miejsce uroczyste otwarcie nowego skrzydła szkoły, którego budowę obserwowaliśmy za oknami od dwóch lat. Zyskaliśmy nową pracownię komputerową, sześć pełnowymiarowych sal lekcyjnych, a wszystkie wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Stara część również zyskała nowe oblicze i na zewnątrz i w środku. Mamy przestrzeń i dużo zapału do działania. Ten rok będzie wspaniały!
            Film pani Katarzyny Ślęczkowskiej świetnie oddaje czas oczekiwania na wielkie otwarcie: