• 2022/23

          21 marca 2023 - Pierwszy dzień wiosny

          Wiosnę przywitaliśmy Dniem Kapelusza i Dniem kolorowej skarpetki.
          21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem stały się kolorowe skarpetki zakładane “nie do pary”, jako wyraz tolerancji i solidarności z osobami z trisomią 21. Tego dnia szczególnie warto pochylić się nad potrzebami osób z zespołem Downa oraz ich rodzin. Obchodziliśmy ten dzień w naszej szkole.

               

          Pierwszy dzień wiosny 2023 roku to w naszej szkole Dzień Kapelusza. Trudny wybór mieli przedstawiciele Samorządu, którzy wybierali najciekawsze nakrycia głowy swoich kolegów i koleżanek.

               



          15 marca 2023 - #OGARNIAM ŻYCIE - warsztaty w KSOS

          15 marca, w ramach projektu #OGARNIAM ŻYCIE, klasa 7a wzięła udział w warsztatach w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym. Placówkę tę wylosowała Pani Dyrektor podczas inauguracji Projektu w UMK. Celem spotkań młodzieży w krakowskich instucjach jest poznanie ich funkcjonowania na obszarze ochrony zdrowia fizycznego i psychicznego dzieci i młodzieży.

             


          15 lutego 2023 - DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

          15 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorząd uczniowski. Oprócz wybranych przez klasy utworów muzycznych, dwa razy wybrzmiała melodia do tańca belgijskiego, który cieszy się ogromną popularnością. Obowiązywały stroje kanawałowe, więc można było zatańczyć z bohaterkami i bohaterami bajek i filmów. W zabawie wzięły udział Smerfetki, Harry Potter, Wiedźminka, Czerwony Kapturek, Muszkieter i wiele innych barwnych (a niekiedy mrocznych) postaci. Każda klasa przygotowała pyszne przekąski. Największą popularnością cieszyły się domowe wypieki.

                 


          14 lutego 2023 - POCZTA WALENTYNKOWA

          13 i 14 lutego Samorząd uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Każdy, kto chciał, mógł napisać kartkę do osoby, którą darzy sympatią. Liczba walentynek przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Listonosze walentynkowi mieli pełne ręce roboty.

               

          26 stycznia 2023 - #OGARNIAM ŻYCIE

          Nasza szkoła przystąpiła do nowego miejskiego projektu. Pod hasłem „Ogarniam życie” realizowane będą zróżnicowane działania, zarówno uświadamiające o zagrożeniach związanych z uzależnieniem dzieci i młodzieży od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, hazardu i innych czynników – czego konsekwencją jest m.in. podejmowanie zachowań ryzykownych czy pogorszenie zdrowia – jak i promujące zdrowy styl życia i odpowiedzialną rozrywkę.
          Uczniowie klasy 7a: Milena Słowik, Mateusz Kubiak i Michał Pielach wzięli dziś udział w warsztatach przygotowujących ich do roli koordynatorów tego projektu w szkole.

            

          16 stycznia 2023 - Dzień Koloru

          Trzeci poniedziałek stycznia uznawany jest za najbardziej przygnębiający dzień w roku, tak zwany Blue Monday. Aby przeciwstawić się tej opinii, Samorząd uczniowski w poniedziałek 16 stycznia zorganizował Dzień Koloru. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani wyjątkowo barwnie i wesoło! Rada Samorządu Uczniowskiego wybrała najbardziej kolorowe i oryginalne klasy. Nagrodę, dzień bez pytania, otrzymały 4b i 1b. Wyróżnienie – część 8a, która podeszła do tematu przekornie, ubierając się na czarno!

            

          25 listopada 2022 - Dzień Pluszowego Misia

          25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas lekcji i na przerwach towarzyszyły nam pandy, koala, niedźwiedzie brunatne i polarne :) Samorząd uczniowski wraz z Panią Joanną czytał młodszym uczniom bajki o misiach. Odbył się również konkurs plastyczny i konkurs na największego misia.

                 


          25 listopada 2022 - w rytmie disco

          Za nami tydzień pełen muzyki i tańca. Samorząd uczniowski wraz z nauczycielami zaprosil klasy młodsze i starsze na dyskoteki. We wtorek i czwartek odbyły się zabawy dla klas młodszych. Dla większości maluchów była to pierwsza taka szkolna zabawa, emocji zatem nie brakowało! W środę 23 listopada Samorząd zorganizował dyskotekę dla klas 4-8. Frekwencja na parkiecie była imponująca!

            

          5 października 2022 - wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

          5 października odbyło się głosowanie na kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 339 uczniów klas 2-8. Komisja wyborcza przeliczyła głosy i dziś ogłosiła wyniki.
          Najwięcej głosów otrzymali:
          1. Stanisław Ciastoń - 111
          2. Błażej Błachut - 81
          3. Natalia Golonka - 44
          4. Jagoda Krawczyk - 34



          Funkcje w Radzie Samorządu Uczniowskiego:

          Stanisław Ciastoń - Przewodniczący Rady Samorządu Uczniowskiego
          Błażej Błachut – Zastępca Przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego
          Natalia Golonka – Sekretarz klas 5-8
          Jagoda Krawczyk – Sekretarz klas 1-4

          Dziękujemy wszystkim kandydatom i kandydatkom!

                  

          22 września 2022 - debata przedwyborcza

          22 września odbyło się spotkanie kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego ze społecznością szkolną. Przedstawili swoje pomysły i odpowiadali na pytania.

             


          wrzesień 2022 - kampania wyborcza trwa

          Wrzesień to w naszej szkole miesiąc kampanii wyborczej. W tym roku aż 9 osób zgłosiło swoją kandydaturę do Rady Samorządu Uczniowskiego. Klasy 2-8 będą mogły głosować na Marysię z 5b, Roksanę i Kubę z 5c, Natalię z 6b, Milenę, Weronike i Mateusza z 7a, Błażeja z 8b i Staszka z 8c. Koło biblioteki rozwiesiliśmy plakaty wyborcze. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami kandydatek i kandydatów.

            



          2021/22


          10 czerwca 2022 - Parada Szkolnych Patronów

          W związku z nadaniem naszej szkole imienia Stanisława Lema mogliśmy zadebiutować w organizowanej w Krakowie po raz dziewiąty Szkolnej Paradzie Patronów. Odbyła się 10 czerwca i przebiegała pod hasłem Opowiedz mi o twoim patronie.  Szkołę reprezentowało 10 osób z Samorządu uczniowskiego.

                  


          1 czerwca 2022 - Dzień Dziecka

          Samorząd Uczniowski włączył się w organizację Dnia Dziecka. Uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych oraz licznych konkursach, w których mogli wykazać się jako piosenkarze, styliści, a nawet piekarze.
               


          27 maja 2022 - Lata 60-te w naszej szkole

          W piątek 27 maja przenieśliśmy się pół wieku wstecz. Uczniowie wystąpili w strojach nawiązujących do lat 60 XX wieku, a na lekcjach mieli okazję lepiej poznać historię i kulturę tej dekady. Samorząd uczniowski zorganizował pokaz strojów, podczas którego królowały dwa trendy modowe - kropki i eleganckie sukienki oraz styl hipisowski z końcówki lat 60-tych.
               


          5 maja 2022 - Dzień w piżamie

          5 maja Samorząd uczniowski ogłosił Dniem w piżamie. W szkole pojawiły się śpiochy w piżamach, szlafrokach i kapciach. Było wesoło i nikt nie ziewał!

              


          6 kwietnia 2022 - wizyta Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa

          6 kwietnia gościliśmy Pana Rafała Komarewicza, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. Wizyta miała miejsce rok po rozpoczęciu akcji promującej Szkolny Budżet Obywatelski. Pan Przewodniczący spotkał się z Panią Dyrektor, Samorządem uczniowskim i wziął udział w zajęciach robotyki w świetlicy szkolnej.

            


          1 kwietnia 2022 - Dzień bez plecaka

          1 kwietnia Samorząd uczniowski ogłosił dniem bez plecaka. Kreatywność i poczucie humoru uczennic i uczniów naszej szkoły nie zna granic! Trudno wskazać najlepszy "bagaż". Było mnóstwo oryginalnych i  pracochłonnych pomysłów.


          8 października 2021 - wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego 2021/22

          8 października odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów otrzymali uczniowie klasy 8A Konrad, Patryk i Zuzanna.

          Skład Rady SU w roku szkolnym 2021/22:

          przewodniczący - Konrad Gawin
          zastępcy przewodniczącego - Patryk Ślusarczyk, Zuzanna Karkut
          sekretarz - Natalia Golonka
          radiowęzeł - Milena Słowik
          koordynacja imprez - Michał Pielach

             


          7 października 2021 - losowanie numerów na kartę wyborczą

          1. Konrad Gawin, klasa 8a
          2. Michał Pielach, klasa 6
          3. Zuzanna Karkut, klasa 8a
          4. Milena Słowik, klasa 6
          5. Natalia Golonka, klasa 5b
          6. Patryk Ślusarczyk, klasa 8a

              


          6 października 2021 - debata przedwyborcza

          Kandydaci zaprezentowali swoje programy i pomysly podczas tradycyjnej debarty w sali gimnastycznej i w salach klas młodszych. Były również pytania od publiczności.

             


          14-17 września 2021 - obchodzimy 100. urodziny Stanisława Lema

          Z okazji urodzin Samorząd uczniowski przygotował zajęcia edukacyjne dla klas młodszych oraz cykl audycji radiowych poświęconych życiu i twórczości Patrona. Każdego dnia był prezentowany jeden cytat z Lema. Słuchacze zostali zapoznani również z alfabetem tego wszechstronnego twórcy.
          Cytat na poniedziałek: Człowiek tym staje się większy, im większe napotyka przeszkody
          Stanisław Lem Obłok Magellana.
          Cytat na wtorek pochodzi z z rozmowy Stanisława Beresia ze Stanisławem Lemem wydanej przez Wydawnictwo Literackie pod tytułem „Tako rzecze Lem”: Technologia nie jest zaraźliwa, ale rozprzestrzenia się szybciej od epidemii.

          15 września kolejne klasy miały dyLEMaty i poLEMiki z przedstawicielami Samorządu uczniowskiego, którzy przygotowali bardzo trudne zagadki i krzyżówki ;) Podczas audycji radiowej dowiedzieliśmy się, co to są cybernantki i cybernerzy w twórczści Lema - panie robotki i panowie roboty odpowiedzialni za dobre wychowanie, ogładę i zdolności rachowania najmłodszych robotów oddanych pod ich opiekę.

          Cytat na środę pochodzi z listów Stanisława Lema do Sławomira Mrożka z lat 1956-78: Jedynym lekarzem może być na przyszłość albo nauka, albo nikt.
          Trzecia audycja na temat Stanislawa Lema została poświęcona jego twórczości. Dowiedzieliśmy się, że Lem jest najbardziej popularnym polskim pisarzem na świecie. To nie nasi nobliści, ale właśnie Lem jest tłumaczony najczęściej.
          17 września opowidaliśmy o tym, jak Lem widział przyszłość. Tablet i e-booki, smartfony, Google, a nawet Matrix zostały wymyślone przez autora "Solaris" już w połowie XX wieku. Cytat na czwartek pochodzący z powieści Pokój na Ziemi - Nie ma dobrej odpowiedzi na źle postawione pytanie

             

          11 czerwca 2021 - ślubowanie klas pierwszych

          Przedstawiciele Samorządu wzięli udział w ślubowaniu pierwszoklasistów jako prowadzący i akustycy.

            


          1 czerwca 2021 - wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu Talenty 2021 online i konkursu na mema szkolnego w czasie pandemii

          Z okazji Dnia Dziecka spotkaliśmy się w sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie odbywał się turniej wiedzy dla uczniów klas 4-6. Samorząd uczniowski wręczył nagrody zwycięzcom konkursów, które odbywały się online.

                       


          28 maja 2021 - Manewry Telimena w XXV LO w Krakowie

          Nadia Kal i Konrad Gawin reprezentowali nasz Samorząd na uroczystości otwarcia strzelnicy laserowej w XXV LO w Krakowie. Uroczystość  była połączona z atrakcjami szkoły. Uczniowie klas policyjnych przygotowali miejsce zbrodni, gdzie zbierano dowody zbrodni, odciski palców oraz profesjonalnie zabezpieczano miejsce. Służba medyczna dbałą o zdrowie uczestników. By dostać się do strefy militarnej, każdy z uczestników musiał zaliczyć miejsce przesłuchań i otrzymać przepustkę do strefy militarnej. A w niej odbywało się szkolenie z taktyki rozkładania i składania broni, prezentacja umundurowania kadeta. Celem tej mundurowej przygody było dotarcie do strzelnicy laserowej, gdzie uczniowie profesjonalnie zaprezentowali różne rodzaje broni oraz profesjonalny pokaz z umiejętności strzelania. Zaraz po tym, odbył się I Strzelecki Turniej Uczniów Szkół Podstawowych, w którym wziął udział Konrad i świetnie sobie radził!

               

          19 kwietnia 2021 - ogłoszenie wyników w konkursie Talenty 2021 online

          Dziękujemy wszystkim utalentowanym Uczennicom i Uczniom, którzy zdecydowali się pokazać nam swoje pasje i umiejętności w ramach pandemicznej edycji Parady Talentów 2021. Przesłaliście aż 37 filmów! Było bardzo trudno wybrać najlepsze z nich, bo wszyscy zasłużyliście na nagrody!
          W skład jury konkursu weszły panie: Joanna Płonka, Magdalena Stanisz, Ewa Kolasińska i Justyna Chwedczuk-Gołda oraz Rada Samorządu Uczniowskiego: Nadia Kal, Natalia Golonka, Konrad Gawin i Michał Pielach. Po długich obradach wyłoniono zwycięzców.
          I miejsca zdobyli:
          Mateusz Kubiak (klasa 5) za poczucie rytmu i swobodę w grze na perkusji
          Lena Warachim (klasa 3b) za uwolnienie w sobie delfina
          Zuzanna Dawidowicz (klasa 1a) za sceniczny pazur w grze na ksylofonie


          II miejsca:
          Martyna Błachut (klasa 4b) za zabranie nas w muzyczną podróż do Rio
          Aleksandra Żbikowska (klasa 4a) za radość pieśni z ukulele
          Julia Filek (klasa 5) za pokonanie grawitacji

          III miejsca:
          Filip Jeleń (klasa 2a) za same celne rzuty po świetnych dwutaktach
          Olga Karwel (klasa 2b) za udowodnienie, że każda przestrzeń nadaje się do wykonania trudnych figur w tańcu
          Julian Gregoraszczuk (klasa 6b) za przejmujące znalezienie drogi do utworu Billie Eilish


          Jury postanowiło wyróżnić:
          Gabrysię Dzieżę (klasa 2b) za wybitne zdolności aktorskie, szczególnie w roli mamy :)
          Milenę Słowik (klasa 5) za oryginalne podejście do tematu talentu i ogromną pomoc dorosłym w opiece nad bobasami
          Polę Urbaniak (klasa 4b) za dynamikę w przedstawieniu swojej pasji
          Zuzannę Lewicką (klasa 6b) za złożoną choreografię w tańcu na jednym metrze kwadratowym


          Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem, wzięli udział w konkursie.


          14 marca 2021 - ogłoszenie wyników konkursu na szkolnego mema w czasie pandemii

          12 marca Samorząd uczniowski obliczył głosy oddane w konkursie na szkolne memy w czasie pandemii. Brano pod uwagę polubienia i inne reakcje na szkolnym Facebooku oraz głosy nadesłane za pośrednictwem czatu MS Teams.
          OTO WYNIKI: Najwięcej głosów zebrał mem Artura Holovachuka z klasy 7a, który przedstawia nam wizję zbliżających się wakacji 2021. Śmiejemy się, ale liczymy, że będą one zupełnie inne - na łonie przyrody, a nie w izolacji domowej.
          Drugie miejsce zajęła Amelia Duda z klasy 5, która świetnie ujęła specyfikę lekcji online - jak się czuje uczeń, gdy nauczycielka każe włączyć kamerkę ;)


                                                            


          8 marca 2021 - maraton życzeń na Dzień Kobiet


          Zorganizowaliśmy maraton życzeń z okazji Dnia Kobiet. Nadesłaliście piękne życzenia:

          radości, uśmiechu, zdrowia, końca pandemii, powrotu do szkoły, ambitnych uczniów, sukcesów, prawdziwych przyjaciół, wsparcia, siostrzeństwa, spełnienia, docenienia, miłości, wyzwań, zmieniania rzeczywistości na lepszą, niespodzianek, słońca, równości praw, takiej samej pensji, jak mężczyźni, pokonywania trudności, wspaniałych wakacji, spełnienia marzeń, zadowolenia z nauki, zdania egzaminów, świadectwa z wyróżnieniem, zadowolenia z siebie, aktywności, wolności, realizowania planów, wszystkiego co dla Was miłe i ważne, szczęścia!

                  


          25 lutego 2021 - Empik przekazał książki dla naszej biblioteki

          Rada Samorządu Uczniowskiego brała udział w uroczystym przekazaniu książek, o które walczyliśmy w ogólnopolskim konkursie organiowanym przez Empik: 1000 powodów, by czytać. Wartość wygranego księgozbioru, współtworzonego przez uczniów, rodziców i nauczycieli to 25 000 złotych.

          Byliśmy bardzo zaskoczeni oprawą i rozmiarem tej uroczystości. Spodziewaliśmy się zwykłej paczki książek, a przyjechała ogromna cieżarówka z animatorami. Przed szkołę wyszły dzieci z klas 1-3 i bardzo aktywnie uczestniczyły w tym uroczystym przekazaniu nagrody. Były piosenki i wiersze i przede wszystkim ogromna radość! Cieszymy się, że mogliśmy tego dnia być w szkole!

             

          15-23 lutego 2021 - Podaj łapę i podziel się ciepłem :)

          Szkolne koło wolontariatu zorganizowało, a my włączyliśmy się do akcji Podaj łapę i podziel się ciepłem :) W szkole odbyła się zbiórka karmy dla psów z krakowskiego schroniska dla zwierząt.

          12-14 lutego 2021 - szkolna poczta walentynkowa

          Pandemia uniemożliwiła klasom 4-8 tradycyjne obchody Walentynek w szkole, więc nasza poczta walentynkowa zadziałała za pomocą MS Teams. Przygotowaliśmy kartki w programach graficznych, albo malowaliśmy i fotografowaliśmy, a następnie wysyłaliśmy do wybranej osoby za pośrednictwem czatu MS Teams. Bardziej nieśmiali nadawcy przesyłali swoje walentynki anonimowo przez czat opiekunki SU.

            
          Na zdjęciach walentynki klas młodszych, obchodzone w szkole.

          styczeń-luty 2021 - konkurs na szkolne memy w czasie pandemii

          Zamknięci w domowej szkole czasem się cieszymy, że możemy dłużej pospać, ale bardzo tęsknimy za koleżankami i kolegami. Stąd pomysł na szkolne memy i odczarowanie tej trudnej i dziwnej sytuacji, jaką jest szkoła w domu...

          Wszystkie memy do obejrzenia w galerii fotograficznej od 2 marca 2021...

               


          31 stycznia 2021 - 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

          Wspieramy i promujemy akcję i trzymamy kciuki za pełne puszki naszych szkolnych wolontariuszy: Mileny z klasy 5 i Mateusza z klasy 8. W związku z pandemią mają oni również eskarbonki:

          Mateusz: https://eskarbonka.wosp.org.pl/btvqtx


          7 grudnia 2020 - Mikołaj online 

          Pomocnicy Mikołaja z Samorządu Uczniowskiego odwiedzili dziś klasy 1-3 na lekcjach online. Były zagadki i dużo uśmiechu!

                            


          25 listopada 2020 - Dzień Pluszowego Misia online 

          W tym roku Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy online. Dzieci wzięły na zdalne lekcje swoje ulubione pluszaki. 
          Był równiez konkurs plastyczny i literacki  Jeden dzień z życia mojego misia - historia prawdziwa.

                    

               


          7 października 2020 - wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

          W reżimie sanitarnym zorganizowaliśmy wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Mamy nową Przewodniczącą!

                    

          14 września - 6 października 2020 - kampania wyborcza do Rady Samorządu Uczniowskiego

          W związku z pandemią kampania wyborcza 2020 wyglądała inaczej niż zwykle. Nie było debaty przedwyborczej w sali gimnastycznej, kandydaci przedstawiali swoje propozycje przez Radio Supełek oraz odwiedzili młodsze klasy w salach lekcyjnych.

               


          12 lutego 2020 - dyskoteka karnawałowa

          16.00-17.30 - klasy 1-3
          18.00-19.30 - klasy 4-8


          10-14 lutego 2020 - poczta walentynkowa


          13 stycznia 2020 - rusza szkolne radio

          Podczas pierwszej audycji rozmawialiśmy z wolontariuszami WOŚP z naszej szkoły Mileną z klasy 4 i Mateuszem z 7 oraz  z aktorami grupy teatralnej STAN KRYTYCZNY, działającej przy Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, Adamem z 8 i Konradem z 6a.


          12 stycznia 2020 - 28 Finał Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy

          Wspieramy naszych wolontariuszy!


          7 stycznia 2020 - radiowęzeł szkolny

          Pierwsze ogłoszenia przez nowy radiowęzeł szkolny


          styczeń 2020 - zbiórka karmy organizowana przez Centrum Kultury Solvay

          zbiórka karmy na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami


          6 grudnia - mikołajki

          Uczniowie, którzy przyjdą tego dnia w stroju Mikołaja, jego pomocników lub z elementem świątecznym nie będą pytani! Przerwy umilać nam będzie świąteczna muzyka z dzwoneczkami! Zachęcamy do zabawy!

          27 listopada 2019 - dyskoteka andrzejkowa

          16.00-17.30 - klasy 1-3
          18.00-19.30 - klasy 4-8

          25 i 26 listopada - kiermasz pluszaków na cele charytatywne

          W związku z Dniem Pluszowego Misia 25 listopada powstała nowa inicjatywa. 25 i 26 listopada w szkole odbędzie się kiermasz pluszaków. Zachęcamy uczniów do przynoszenia pluszowych zabawek, którymi już się nie bawią, a są w dobrym stanie. Może znajdą nowego właściciela?
          Samorząd będzie je sprzedawał na terenie szkoły, a uzyskane pieniądze przekaże na karmę dla zwierząt ze schroniska w ramach akcji szkolnego wolontariatu "Paka dla zwierzaka".
          Posprzątaj pokój, znajdź pluszaki i przynieś je do szkoły!


          25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

          Samorząd wraz z biblioteką szkolną organizuje Dzień Misia w naszej szkole. W poniedziałek 25 listopada każdy uczeń i nauczyciel może przynieść do szkoły swojego ulubionego misia. Przedstawiciele samorządu będą czytali dzieciom z klas młodszych fragmenty kultowych książek o misiach, które przygotowała pani Joanna Załuska z biblioteki.

          25 listopada to nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

          Pluszowy miś – historia niezwykłej maskotki

          Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

          Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.


          28 września - 7 października 2019 - głosowanie na budżet obywatelski Krakowa

          Samorząd uczniowski zaprasza wszystkich chętnych uczniów do głosowania online na budżet obywatelski.
          Można wybrać 3 projekty miejskie i 3 dzielnicowe. Zapraszamy w tym tygodniu o 11.30 do pracowni komputerowej. Proszę mieć ze sobą numer PESEL i telefon komórkowy. Pozostali mogą głosować tradycyjnie, na kartach na lekcjach wychowawczych.