• Konkurs Pięknego Czytania

• Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w XIII edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.
          Eliminacje szkolne:
          8 stycznia 2020 o godz. 11.35 - klasy I-IV,
          15 stycznia 2020 o godz. 11.35 - klasy V-VIII.

Uczestnicy konkursu proszeni są o przygotowanie do czytania fragmentu ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy czytają fragment prozy zawierający dialog i opis.
          Ocenie podlegają:
          - dykcja (0-3 pkt),
          - interpretacja tekstu (0-3 pkt),
          - zachowanie limitu czasu do 3 minut (1 pkt).
          Finał konkursu odbędzie się 4 marca 2020 w Wypożyczalni i pracowni dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.
          Wręczenie dyplomów i nagród 25 marca.

Eliminacje szkolne 8 i 15 stycznia 2020:

8 stycznia i 15 stycznia odbyły się szkolne eliminacje do Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną.
          W konkursie wzięło udział 22 uczniów z wszystkich klas.
          Jury w składzie: mgr Katarzyna Jastrzębska i mgr Joanna de Junosza Załuska, po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców.
          Klasy 1-2:
          I miejsce Anna Gros, klasa 2a
          II miejsce: Aurelia Rudnicka Włodek, klasa 2c
          III miejsce: Karolina Łopata klasa 1b
          Klasy 3-4:
          I miejsce: Mikołaj Tęcza, klasa 4
          II miejsce: Martyna Błachut, klasa 3b
          III miejsce: nie przyznano.
          Klasy V – VI:
          I miejsce: Iga Karwel, klasa 5a
          II miejsce: Błażej Błachut, klasa 5b
          III miejsce: Anna Lis, klasa 6b
          Klasy 7-8:
          I miejsce: Jakub Gros, klasa 8

Szkołę w konkursie wojewódzkim reprezentują uczniowie którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach.
          Etap wojewódzki odbędzie się 4 marca 2020 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 1.

Wręczenie nagród zwycięzcom etapu szkolnego - 22 stycznia 2020 roku.