• Dla czytelników

Nie trzeba wielkich mieć bibliotek by przyjacielem książki zostać.
          Hanna Łochocka

Zapraszamy do korzystania z naszej szkolnej biblioteki. W naszych zbiorach dominują lektury, jednak zmiana kanonu lektur oraz szybki wzrost liczby uczniów sprawia, że z wypożyczeniem lektury uczniowie czasem mają problem. Na bieżąco staramy się te braki uzupełniać.

Zapraszamy do korzystania ze strony internetowej: wolnelektury.pl. Znajdują się tam darmowe, pełne teksty wybranych lektur.

Dzięki uprzejmości Rady Rodziców stworzony został Kącik Czytelniczy – są w nim wygodne sofy i stolik. Można tam odpocząć i poczytac czasopisma zaprenumerowane prze Rade Rodziców: „PoznajŚwiat”, „Świerszczyk”, „Victor Junior”.

Panie bibliotekarki chętnie pomogą w przygotowywaniu referatów, zadań domowych. Posiadamy również sporą ilość słowników, atlasów. Dział beletrystyki dla dzieci i młodzieży posiada ciekawe tytuły i jest również stale wzbogacany.

POZOSTAW PO SOBIE PAMIĄTKĘ W BIBLIOTECE – STWÓRZ KARTĘ KATALOGU ILUSTROWANEGO

Zachęcamy do tworzenia kart katalogu ilustrowanego, bo jest wspaniałą  pamiątką, którą po latach można obejrzeć i   powspominać. Tworzyć można w bibliotece, kiedy jest czynna, ale można też kartki z ilustracjami rysować w domu, nawet z pomocą starszego rodzeństwa, rodziców, dziadków… Jak dokładnie taka karta ma wyglądać? – dowiesz się w bibliotece. Zachęcamy do oglądania i tworzenia!