• Nasze konkursy związane ze Stanisławem Lemem

• 2022/23

23 listopada 2022 r. przypadała rocznica nadania imienia Stanisława Lema naszej szkole i z tej okazji zachęcaliśmy uczniów kl.4-8 do udziału w szkolnym konkursie związanym ze znajomością Cyberiady i przekształcenia wybranej opowieści w komiks.
          Poniżej prezentujemy wyniki konkursu - Cebernetyczny komiks.

W kategorii klas 4-6:
          I miejsce – Franciszek Hurlak, kl. 5a,
          II miejsce – Oskar Pachel, kl. 6b,
          III miejsce – Aurelia Rudnicka-Włodek, kl. 5c.

W kategorii klas 7-8:
          I miejsce – Iga Karwel, kl. 8a,
          II miejsce – Edyta Jędrzejczyk, kl. 7a,
          III miejsce ex aequo – Mikołaj Pitorak, kl.8a i Mikołaj Tęcza, kl. 7a.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu plastycznego i zaangażowania w poznawanie twórczości Patrona naszej szkoły – Stanisława Lema.

2021/22

WYNIKI KONKURSÓW:

24.10.2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o ,,Bajkach robotów” Stanisława Lema. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Podgórza – Klub Kliny w ramach wydarzenia LemFest. Konkurs podzielony był na dwa etapy:  eliminacje szkolne i finał. Uczniowie rozwiązywali w szkole test, a podczas finału każdy uczestnik odpowiadał na kolejne pytania. Pytanie, na które dana osoba udzieliła błędnej odpowiedzi lub pozostało ono bez odpowiedzi, przechodziło na kolejnego uczestnika.

W wyniku zmagań uczniowie zajęli:

Mikołaj Polek, klasa 8b

Jakub Potoczak, klasa 8b

Jakub Kaczor, klasa 8b

wyróżnienie
          Michał Pielach, klasa 6a

Nasi uczniowie  otrzymali  atrakcyjne nagrody, m. in.  tablet, smartwatch, słuchawki, ponadto  pozytywną uwagę zachowania za udział oraz  bieżącą ocenę celującą z języka polskiego.
          Gratulujemy i dziękujemy za odpowiedzialne reprezentowanie szkoły podczas konkursu.

07.06.2021 „Blaszany robocik” w ramach LemFest 2021

Klasa Va brała udział w konkursie plastycznym  „Blaszany robocik” w ramach LemFest 2021 z okazji obchodów Roku Lema na formę przestrzenną nawiązującą do bohaterów „Bajek robotów” Stanisława Lema. Robociki miały być stworzone wyłącznie z metalowych elementów (np. puszek, śrubek, gwintów, wkrętów i innych). Konkurs był organizowany przez Centrum Kultury Podgórza.
          Miło nam poinformować, że prace naszych uczniów zostały nagrodzone i wybrane spośród 72 prac, które wpłynęły na konkurs. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbyło się 28 maja w Centrum Kultury Podgórza. Zwycięzcy konkursu otrzymują pozytywną uwagę zachowania za udział, kolejną nagrodę statutową  za uzyskanie osiągnięć oraz celującą ocenę bieżącą z plastyki.
          Gratulujemy i życzymy dalszych twórczych pomysłów podczas projektowania kolejnych niezwykłych urządzeń.

I miejsce                              III miejsce
          Angela Śnieżek                    Kacper Majewski

Wyróżnienia specjalne

Mateusz Kubiak                                         Edyta Jędrzejczyk                    Milena Słowik

04.06.2021 - konkurs plastyczny Bajkowy świat robotów

NAGRODA PUBLICZNOŚCI
          Karolina Niedośpiał, 2a

Ilustracja - praca indywidualna
          I miejsce – Zuzanna Dawidowicz, 1a
          II miejsce – Cyryl Rymarczyk, 1c
          III miejsce – Gabriela Korzeniowska, 1b

Praca przestrzenna  -  indywidualna
          I miejsce – Mija Rezner, 2a
          II miejsce – Liliana Karwel, 1b
          III miejsce – Szymon Piegza, 1a

Praca przestrzenna  -  rodzinna
          I miejsce – Konstanty Gołofit, 1b
          II miejsce – Martyna Zachwieja, 2b
          III miejsce – Jagoda Krawczyk, 2a oraz Amelia Podziemska, 1c

Uroczyste wręczenia nagród nastąpi 23 listopada 2021 r. podczas uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej nr 134 w Krakowie. Gratulujemy Laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

05.05.2021 „Test LemBajek”

Pragniemy poinformować o wynikach szkolnego konkursu wiedzy „Test LemBajek”  poświęconemu patronowi :

Bartłomiej Cetera, z kl. VIIa

Krzysztof Wełna, kl. VIb

Michał Pielach, kl. Va
          Marcelina Mikuła, kl. VIa
          Weronika Szatan, kl. VIIIa

Uroczyste wręczenia nagród książkowych nastąpi 23 listopada 2021 r. podczas uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej nr 134 w Krakowie. Zwycięzcy konkursu otrzymują również kolejną nagrodę statutową i celującą ocenę bieżącą z języka polskiego. Gratulujemy Laureatom i życzymy kolejnych sukcesów! Dziękujemy wszystkim, którzy z zaangażowaniem przeczytali wybrane „Bajki robotów" autorstwa Stanisława Lema i uczestniczyli w zmaganiach konkursowych.

Organizatorzy konkursu