• Targi zawodowe 2023, Zawodometr

• W bieżącym roku szkolnym odbędzie się już IX edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. Podobnie jak w roku ubiegłym będzie odbywał się na terenie czterech rejonów Krakowa:

Krowodrza 06.03-10.03     (Dz. IV,  V, VI, VII) - KTZ_w_Krowodrzy_2023.xlsx

Podgórze 13.03-17.03         (Dz. VIII, IX, X, XI, XII, XIII) - KTZ_w_Podgorzu_2023.xlsx

Śródmieście 20.03-24.03   (Dz. I, II, III) - KTZ_w_Srodmiesciu_2023.xlsx

Nowa Huta 27.03-31.03     (Dz. XIV, XV, XVI, XVII, XVIII) - KTZ_w_Nowej_Hucie_2023.xlsx

Serdecznie zachęcamy uczniów siódmych i ósmych klas do wizyt w szkołach technicznych i branżowych.  Oferta przygotowana przez krakowskie szkoły będzie ciekawa i różnorodna. Pozwoli uczniom na głębszą refleksję na temat wyboru dalszej ścieżki kształcenia, a także da szansę na osobiste zweryfikowanie stereotypów na temat szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

Wydarzeniom tym będą również towarzyszyć tzw. Otwarte Soboty we wszystkich  samorządowych technikach i szkołach branżowych.  Zgodnie z poniższym harmonogramem:

Krowodrza 11 marca       (Dz. IV,  V, VI, VII)

Podgórze 18 marca           (Dz. VIII, IX, X, XI, XII, XIII)

Śródmieście 25 marca     (Dz. I, II, III)

Nowa Huta 1 kwietnia     (Dz. XIV, XV, XVI, XVII, XVIII)

Podczas czterech Otwartych Sobót, dyżury dla uczniów i ich rodziców pełnić będą doradcy zawodowi. Będzie to doskonała okazja do bezpośredniej rozmowy na temat wyborów edukacyjnych uczniów. Harmonogram Krakowskiego Tygodnia Zawodowców zostanie przekazany w późniejszym terminie.

Zawodometr – nowa aplikacja

Wybór zawodu zgodnie z zainteresowaniami i predyspozycjami jest jednym z warunków odnoszenia sukcesów w karierze zawodowej. Właściwa decyzja dotycząca zawodowej przyszłości jest niezwykle ważna dla młodych ludzi kończących szkołę podstawową.

W celu ułatwienia wybrania właściwej ścieżki dalszego kształcenia udostępniona została nowa aplikacja - ZAWODOMETR

Więcej informacji na stronie:

Zachęcamy uczniów do zmierzenia własnych talentów poprzez wykonanie testu zainteresowań i predyspozycji zawodowych, a następnie skonsultowanie wyników z doradcami zawodowymi i rodzicami. Przejście testu trwa tylko kilka minut.

Drodzy uczniowie już dziś pomyślcie o własnej przyszłości!

.............................................................................................................................................................................................................

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie już po raz 21. zaprasza uczniów klas ósmych, rodziców i nauczycieli na targi zawodowe online. W trakcie wydarzenia będzie można dowiedzieć się więcej na temat bogatej oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe.

XXI Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku odbędą się po raz kolejny online. Od 26 stycznia do 28 lutego będzie działać specjalna strona internetowa styczniowetargi.zsisim.pl.

Co jest celem organizacji wydarzenia? Przede wszystkim pomoc ósmoklasistom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej na ponadpodstawowym etapie kształcenia.

– Zespoły szkół zawodowych funkcjonujące na terenie Krakowa dysponują szeroką ofertą edukacyjną, kształcą w wielu atrakcyjnych zawodach poszukiwanych na rynku pracy, wychodzących naprzeciw zainteresowaniom i predyspozycjom młodych ludzi oraz zapotrzebowaniu rynku pracy na rzemieślniczy i średni personel techniczny – informuje Barbara Lesińska, dyrektor Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie.

Odpowiedzi na pytania związane z targami można uzyskać pod numerem telefonu 12 411 76 11 lub pisząc na adres e-mail: zsisim@mjo.krakow.pl.