• Przetwarzamy Państwa dane zgodnie z RODO

• Co oznacza skrót RODO?
          Odnosi się on do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). My także będziemy się nim posługiwać w dalszej części tej informacji.

Jaki jest cel wprowadzenia RODO?
          Podstawowym celem RODO jest ochrona podstawowych praw i wolności osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych. Zmiana przepisów sprawi, że przepisy w zakresie ochrony danych osobowych na terenie UE będą jednolite.

Od kiedy RODO będzie stosowane?
          Od 25 maja 2018 roku.

Kto jest administratorem Twoich Danych osobowych?
          Administratorem Twoich danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 134 im. Stanisława Lema z siedzibą w Krakowie, ul. Kłuszyńska 46 , 30-499 Kraków.

Kim jest inspektor danych w Szkole i jak się z nim kontaktować?
          Jest to osoba, z którą możesz się skontaktować w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych. Z inspektorem możesz skontaktować się mailowo: inspektor3@mjo.krakow.pl

Na podstawie jakich przepisów przetwarzamy Twoje dane osobowe?
          Art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody albo na podstawie przepisów prawa.

Jak długo Twoje dane będą przechowywane?
          Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.

Jakie są Twoje prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych?
          Masz prawo:

•  uzyskać dostęp do swoich danych,

•  zażądać sprostowania Twoich danych osobowych,

•  wnieść skargę do organu nadzorczego.

Gdzie można wnieść skargę, jeśli uznasz, że Twoje prawa zostały naruszone?
          Do organu nadzorczego, który zajmuje się ochroną danych osobowych. W Polsce jest to Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO), który zastąpił Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO).