Strona główna
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego
Gratulacje dla Bartosza, ucznia klasy 7b, zdobywcy tytułu laureata Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego!
To wyjątkowe osiągnięcie, zwłaszcza że w konkursie wzięło udział około 500 uczniów z całej Polski, a grono laureatów liczyło zaledwie sześć osób. Jest ono dowodem wiedzy, zaangażowania oraz pasji do zagadnień związanych z ochroną środowiska.
Na pustyni
W ostatnich dniach roku szkolnego uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w niezwykle ciekawej wycieczce do Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu. Dzięki zgromadzonym tam eksponatom oraz interesującym opowieściom mogliśmy bliżej poznać wyjątkową kulturę, tradycje i codzienne życie mieszkańców Afryki. Dużą atrakcją były również warsztaty, podczas których każdy uczestnik miał okazję stworzyć własną afrykańską maskę.
Szkolny zespół na wielkiej scenie!
Nasz szkolny zespół muzyczny miał wyjątkową okazję wystąpić na dużej scenie podczas wydarzenia „Gomar Koszykarska Liga Szkolna”, które odbyło się 14 czerwca w Tauron Arenie. W wydarzeniu wzieli udział: Karolina (kl. 7b) – wokal, Wojciech (kl. 7a) – gitara elektryczna, Tymon (kl. 7b) – perkusja, Bartosz (kl. 7b) – puzon, pan Piotr Kolasiński – instrumenty klawiszowe, pani Hanna Chwała – gitara akustyczna.
Gramy w ręczną
13 czerwca 2026 roku hala sportowa w Skawinie zatętniła niesamowitą energią. Wszystko za sprawą turnieju „Gramy w ręczną”, który zgromadził reprezentacje aż 9 szkół podstawowych. Gra w piłkę ręczną to przede wszystkim współpraca i radość z każdego udanego zagrania. Reprezentacja SP 134 pokazała dziś prawdziwy charakter i serce do walki!
Najlepsi w Krakowie!
Mamy to! Chłopcy z SP134 mistrzami Krakowa!
Co to był za bieg! Nasi uczniowie (6 wspaniałych wojowników!) pokazali niesamowitą klasę podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych!
Choć w klasyfikacji indywidualnej do podium zabrakło dosłownie centymetrów i odrobiny szczęścia, to w klasyfikacji drużynowej nasi chłopcy byli absolutnie NIE DO POKONANIA!
Spotkanie z Mistrzem Sportu
15 czerwca nasza szkoła miała zaszczyt gościć wybitnego polskiego lekkoatletę i olimpijczyka, Grzegorza Sudoła. W trwającym około 40 minut spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.
Szczególnym punktem wydarzenia był wywiad przeprowadzony z naszym gościem przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, Lenę z klasy 8b. Uczniowie mieli okazję poznać kulisy sportu wyczynowego, dowiedzieć się, jak wygląda droga na igrzyska olimpijskie oraz usłyszeć, jak ważne w osiąganiu sukcesów są pasja, systematyczność i determinacja.









