• Informacje ogólne

Świetlica – numer telefonu dla Rodziców  -  500 030 277

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas, po zakończeniu zajęć lekcyjnych, oczekując na rodziców.

Zapraszamy do naszej świetlicy!

1. Świetlica czynna jest w godzinach od 7.00 - 17.00
          2. Do świetlicy uczęszczają dzieci z klas I - IV, które zostały zapisane przez rodziców oraz w wyjątkowych sytuacjach    uczniowie klas starszych.
          3. Dzieci wychodzą ze świetlicy zgodnie z oświadczeniami rodziców.
          4. Wszyscy uczniowie uczęszczający do świetlicy dbają o estetykę sali.
          5. Uczniowie zobowiązani są szanować pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne i zabawki.
          6. Uczniowie przestrzegają zasad kulturalnego zachowywania.
          7. Uczniowie respektują i współtworzą normy grupowe.

Dzieciom przebywającym w świetlicy oferuje się uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć świetlicowych, organizowane są między innymi:

•     zajęcia plastyczno-manualne: rysowanie ołówkiem, kredkami, malowanie farbami, wycinanki itp.

•     żywe słowo: recytacje, czytanie, scenki teatralne;

•     zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, zgadywanki, zabawy matematyczne, doskonalenie czytania;

•     zajęcia muzyczne: słuchanie muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy rytmiczne, taniec;

•     zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, spacery, ćwiczenia;

•     zajęcia rozrywkowe: zabawy okolicznościowe, konkursy.

Nasi uczniowie mają również czas na swobodne zabawy, zgodnie z ich zainteresowaniami, korzystają z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Organizowane są także zabawy, konkursy, imprezy okolicznościowe oraz wiele innych interesujących zajęć pozalekcyjnych.